مرداد 31, 1398 10:43 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]

وزیر دفاع کشورمان گفت: تحول مهمی در عرصه دفاعی ایران رقم خورده که برای مدت ها توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران تضمین شده است.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"؛ امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع کشورمان روز پنجشنبه در ‌مراسم گرامیداشت 31 مرداد (22 اوت) روز صنعت دفاعی در ایران، افزود: صنعت دفاعی، مولفه ای تعیین‌کننده در قدرت نظامی ایران برای تحقق راهبرد بازدارندگی فعال است. 

وزیر دفاع، راهبرد جمهوری اسلامی ایران را صلح و دوستی در منطقه و جهان خواند و تصریح کرد: تاکنون سیاست ایران مقابل زیاده‌خواهی و زورگویی دشمن، اثبات حقانیت جمهوری اسلامی مبتنی بر صبر راهبردی بوده است و بر همین اساس نیروهای مسلح ایران به ارتقای آمادگی دفاعی خود ادامه دهند. 

امیر حاتمی، با بیان اینکه ایران در حوزه موشکی با توسعه فناوری به تولید موشک‌های نقطه‌زن و دقیق رسیده است، گفت: نیروهای مسلح ایران بر مبنای فتواهای مهم و تاریخی رهبر معظم انقلاب در حوزه موشکی، هیچ نوع موشک غیر متعارف طراحی نکرده‌ و خود را متعهد می‌دانند تنها با سلاحهای متعارف مؤلفه بازدارندگی ایران را حفظ کنند.

وزیر دفاع تاکید کرد: دست دوستی جمهوری اسلامی ایران به سمت همه دولت‌های جهان برای کمک به ایجاد و برقراری صلح، دوستی، پیشرفت و رفاه همه ملت‌ها دراز است و باید صف‌بندی‌های امنیتی در منطقه جای خود را به همکاری اقتصادی بدهد. 

این رویداد از خبرگزاری "ایران پرس" به صورت زنده پخش شد.118

بیشتر بخوانید:

دستور الحاق پدافند هوایی کشور با برد بلند 373 از سوی رئیس جمهور

سامانه «باور۳۷۳» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

کلیدواژه

کامنت