مهر 21, 1398 20:25 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]

دبیر اجرایی اتحادیه رسانه‌ای کشورهای عضو اکو یکی از اهداف اجلاس رئیسان رادیو و تلویزیون‌های اکو (اکومو) را شکست انحصار رسانه‌ای غرب دانست.

به گزارش پارس تودی؛ «عباس محمدنژاد» رئیس خبرگزاری بین‌المللی "ایران‌پرس" و دبیر اجرایی اتحادیه رسانه‌ای کشورهای عضو اکو روز یکشنبه در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما، تشکیل یک بلوک رسانه ای را از دیگر اهداف اجلاس رئیسان رادیو و تلویزیون‌های اکو (اکومو) معرفی کرد و افزود: کشورهای مختلف می توانند در این اجلاس، تجربه و امکانات و حتی توانمندی‌های انسانی‌یشان را در بعد آموزشی به اشتراک بگذارند.

رئیس خبرگزاری بین‌المللی "ایران‌پرس"، تولید فیلم و سریال مشترک، تبادل خبر و تصاویری خبری، ایجاد خبرگزاری مشترک و استفاده از ماهواره مشترک برای پخش تصاویر ماهواره‌ای را از دیگر اهداف برنامه ریزی شده اجلاس رئیسان رادیو و تلویزیون‌های اکو (اکومو) عنوان کرد.

اجلاس رئیسان رادیو و تلویزیون‌های اکو 11 و 12 آبان (2 و 3 نوامبر 2019) در رامسر از شهرهای بزرگ و توریستی استان مازندران برگزار می‌شود. 

همچنین در حاشیه این اجلاس، نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری، گیاهان دارویی و شیلات و نیز نمایشگاه صنایع‌دستی، گیاهان دارویی و شیلات با هدف معرفی توانمندی‌های استان مازندران برگزار می‌شود.

ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان و جمهوری آذربایجان، 10 کشور عضو اکو هستند.118

بیشتر بخوانید:

اقدامات خبرگزاری "ایران‌پرس" برای اجلاس "اکومو"

اهمیت چندجانبه برگزاری اجلاس "اکومو" در رامسر 

تصاویر: ساری میزبان نشست راهبردی "اکومو"

برگزاری نشست راهبردی "اکومو" در ساری 

 

 

کلیدواژه

کامنت