مهر 24, 1398 15:05 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • شمخانی: پاسخ پشیمان کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی خواهیم داد

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز چهارشنبه در دیدار "الکساندر لاورنتیف"  نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه در تهران تاکید کرد، جمهوری اسلامی ایران پاسخ پشیمان کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ خواهد داد.

"علی شمخانی" در این دیدار با اشاره به طرح مرموز آمریکا برای احیای مجدد داعش و گسترش ناامنی در غرب آسیا بر لزوم هوشیاری و هماهنگی کشورهای منطقه برای مقابله با اقداماتی که می‌تواند موجب بی‌ثباتی و ناامنی شود تاکید کرد.

شمخانی با بیان اینکه برخورد دوگانه با تروریسم از سوی هیچ کشوری قابل قبول نیست، تصریح کرد، باید حل و فصل مسئله ادلب در سوریه بعنوان یکی از اولویت‌های مبارزه با تروریسم در دستور کار قرار گیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان همچنین ضمن مخالفت با تجاوز نظامی ترکیه به سوریه خاطرنشان کرد، هرگونه اقدامی که موجب تشدید ناامنی و تصاعد بحران در منطقه شود باید به سرعت متوقف شود.

شمخانی گفت: بحران‌های منطقه از جمله بحران سوریه و یمن راهکار نظامی نداشته و باید از طریق دیپلماسی و گفت وگوهای سوری – سوری و یمنی – یمنی حل و فصل شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان هرگونه تجاوز و تحمیل جنگ به کشورهای منطقه را اقدامی در راستای سیاست‌های ناامن‌کننده آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه عنوان و خاطرنشان کرد، مردم رنج‌دیده کشورهایی که سال‌ها درگیر جنگ و خونریزی بوده‌اند دیگر تحمل پذیرش بحران‌های جدید را ندارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ناامنی در آبراه‌های بین المللی را نیز به عنوان یکی از عوامل خطرناک ایجاد بحران در منطقه نام برد و تصریح کرد: ایران پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ که در صدد ایجاد موج جدیدی از تشنج آفرینی در منطقه هستند خواهد داد.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از تحولات سیاسی و نظامی شمال سوریه و گفت وگوهایی که مسکو با طرف های درگیر در این بحران داشته است اظهار داشت، تداوم همکاری و اشتراک مساعی دو کشور در ابعاد سیاسی و امنیتی می تواند چون گذشته ضمن جلوگیری از توسعه و احیاء تروریسم، تضمین کننده ثبات و امنیت پایدار در منطقه باشد.

117

بیشتر بخوانید:

شمخانی: غرب آسیا بدون آمریکا جای امن‌تری است

حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ ؛ ادامه سناریوی  ناامن سازی کشتیرانی در منطقه/ تحلیل

شمخانی: شرارت در آبراه‌های بین‌المللی بدون پاسخ نمی‌ماند

شمخانی: عزل و نصب‌های درون هیئت حاکمه آمریکا، تاثیری بر تغییر نگاه ایران ندارد

کامنت