مهر 26, 1398 12:39 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • خطیب نماز جمعه تهران: راهپیمایی میلیونی اربعین یک اتفاق خیره‌کننده برای جهان است

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه جهان شاهد یک اتفاق بزرگ، بی نظیر و خیره کننده در اربعین حسینی(ع) است گفت: اربعین یک باب جدید بر روی بشریت گشود.

به گزارش پارس تودی به نقل از "ایران پرس"؛ حجت الاسلام «محمدجواد حاج‌علی‌اکبری» در خطبه های نماز جمعه تهران افزود: برای انقلاب اسلامی در گام دوم، راهپیمایی اربعین حسینی(ع) بعنوان یک ذخیره الهی و گنجینه آسمانی رونمایی شد.

وی تصریح کرد: اربعین، به رمز جهانی شیعه برای سازماندهی در آستانه تحولات تاریخ تبدیل شده است.

خطیب نمازجمعه تهران، راهپیمایی اربعین حسینی(ع) را صف بندی آزادیخواهان جهان در برابر دشمنان عنوان کرد و گفت: راهپیمایی اربعین به کابوس دشمنان تبدیل شده است.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری با قدردانی از تلاش های دولت و مردم عراق در برگزاری با شکوه مراسم اربعین حسینی(ع) افزود: وقتی 30 میلیون نفر با فریاد "لبیک یا حسین(ع)" در راهپیمایی اربعین قرار می‌گیرند، این اقدام لرزه بر اندام مستکبران می اندازد.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری تاکید کرد: اربعین حسینی(ع) یک شتاب‌دهنده فوق‌العاده در افول استکبار جهانی است.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه، منطق اربعین حسینی(ع) اسلام را پیروز خواهد کرد گفت: منطق اربعین حسینی(ع)، مقاومت، امید، ایستادگی خستگی ناپذیر، فتح همه جانبه، مرزبندی با دشمن، نترسیدن و مهرورزی عاشقانه با انسانهاست.

20 صفر1441 هجری قمری (27 مهر 98)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است.

شمار زیادی از مسلمانان و پیروان ادیان الهی دیگر، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان، با پیاده روی مسیر حدود 80 کیلومتری از شهر نجف تا کربلا، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی می‌رسانند.

طبق آمار رسمی منابع عراقی، حدود 14 میلیون زائر سال گذشته در پیاده روی اربعین حسینی(ع) که بزرگترین گردهمایی سالانهٔ مذهبی در جهان است، شرکت کردند.115/118

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: تحریم ظریف اقدامی کودکانه است

حجت الاسلام علی‌اکبری:  تنگه هرمز گورستان متجاوزان است

حجت الاسلام علی‌اکبری: سال 98 نویدبخش بشارت‌ها و فرصت‌ها است

کلیدواژه

کامنت