مهر 27, 1398 13:47 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • جهانگیری: اربعین به یک رسانه برای انتشار پیام عاشورا تبدیل شده است

معاون اول رئیس جمهور ایران گفت: اربعین حسینی (ع) به یک رسانه اجتماعی برای انتشار پیام نهضت عاشورا مبدل شده است.

به گزارش پارس تودی، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور ایران که به عراق سفر کرده است با شرکت در گردهمایی بزرگ اربعین، در جمع خبرنگاران افزود: دولت و مردم عراق میزبانان خوبی برای زائران امام حسین (ع) هستند و باید از همه موکب داران و مردم این کشور که در مسیر نجف به کربلا تمام دارایی خود را خالصانه در اختیار زائرین قرار می دهند قدردانی کرد.

جهانگیری نصریح کرد: در 10 سال اخیر تعداد ایرانیانی که از مرزهای جمهوری اسلامی وارد عراق شده اند از 50 هزار نفر به بیش از سه میلیون و پانصد هزار نفر رسیده و این روند ادامه خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور ایران امروز شنبه برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین و بازدید از برخی مواکب در مسیر نجف به کربلا به عراق رفته است.

جهانگیری همچنین با «لؤی الیاسری» استاندار نجف اشرف دیدار و گفتگو کرد.

امروز شنبه 20 صفر1441 هجری قمری (19 اکتبر 2019)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است.

شمار زیادی از مسلمانان و پیروان ادیان الهی دیگر، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان، با پیاده روی مسیر حدود 80 کیلومتری از شهر نجف تا کربلا، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی می‌رسانند.

طبق آمار رسمی منابع عراقی، حدود 14 میلیون زائر سال گذشته در پیاده روی اربعین حسینی(ع) که بزرگترین گردهمایی سالانهٔ مذهبی در جهان است، شرکت کردند.

116

بیشتر بخوانید:

جهانگیری: اربعین حسینی (ع) نمایش همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است

کلیدواژه

کامنت