مهر 28, 1398 12:23 Asia/Tehran [Updated: مهر 28, 1398 12:31 Asia/Tehran]
  • سردار ربانی: توسعه روابط چین و ایران باعث امنیت پایدار منطقه می شود

معاون ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان گفت: گسترش روابط ایران و چین منجر به امنیت پایدار در منطقه می شود.

به گزارش پارس تودی؛ سردار سرتیپ «مهدی ربانی» معاون ستاد کل نیروهای مسلح که برای شرکت در اجلاس امنیتی "شیانگ شان" چین به این کشور سفر کرده است، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در پکن افزود: ایران و چین در مناسبات نظامی دوجانبه  ارتباط دیرینه ای دارند.

سردار ربانی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد امنیت در منطقه به ویژه در مسیر تامین انرژی تصریح کرد: چین از کشورهای عمده وارد کننده انرژی از منطقه غرب آسیا و خلیج فارس است و توسعه روابط چین و ایران به هر دو کشور کمک می کند با توجه به اهداف و منافع مشترکی که دارند، امنیت پایدار در زمینه اقتصادی با مشارکت نظامی و توسعه مناسبات اقتصادی ایجاد کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح همچنین هدف از برگزاری اجلاس امنیتی "شیانگ شان" را بررسی تحولات امنیتی و مبارزه با تروریسم عنوان کرد و گفت: با توجه به تجریه بسیار خوبی که ایران در یک دهه گذشته در مبارزه با تروریسم از جمله داعش دارد، می تواند نقش بسیار موثری در بیان دیدگاه ها و ایجاد امنیت پایدار در این اجلاس داشته باشد.

سرتیپ ربانی قرار است در نهمین نشست امنیتی بین المللی "شیانگ شان"که از فردا (دوشنبه) به مدت سه روز با حضور نمایندگان بیش از ۷۰ کشور در پکن برگزار می شود، شرکت و سخنرانی کند.118

کلیدواژه

کامنت