آبان 12, 1398 11:46 Asia/Tehran [Updated: آبان 12, 1398 11:48 Asia/Tehran]
  • آیت‌الله مکارم شیرازی: جریان‌های تکفیری خطری برای تمام بشریت است

آیت‌الله «ناصر مکارم شیرازی» از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه تکفیری‌ها تهدیدی برای تمام بشریت هستند تاکید کرد: خطر تروریسم در تمام جهان محسوس است.

به گزارش پارس تودی؛ آیت‌الله «ناصر مکارم شیرازی» روز یکشنبه در پیامی به همایش "نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های تکفیری و افراطی و راه‌های مقابله با آن" در سنندج، غرب ایران، راه حل نظامی، سیاسی و فرهنگی را برای مبارزه با تکفیری‌ها الزامی دانست و گفت: بدون راه های فرهنگی، راه‌های نظامی و سیاسی جواب نمی‌دهد.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: اسلام تکفیری با روح و جسم اسلام واقعی سازگار نیست لذا باید با اطلاع‌رسانی صحیح، انحراف این فرقه ها را از اسلام مشخص کرد تا کسی جذب این فرقه‌ها نشود.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه علما و مسئولین باید دست بدست هم بدهند و خطرات انحراف و بیگانگی تکفیری‌ها با اسلام و مسلمانان را به خوبی تبیین کنند خاطرنشان کرد: اسلام دین رحمت است و دین تکفیری ها کشتار و تخریب است.

همایش نقش استکبار در حمایت از جریان های افراطی و تکفیری و راه های مقابله با آن با حضور شخصیت ها و علمای برجسته اهل سنت و تشیع امروز(یکشنبه) در سنندج برگزار شد.118

کامنت