آبان 21, 1398 18:58 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • ایران حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب اقدام تروریستی رژیم اشغالگر قدس در حمله به باریکه غزه و ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی را به شدت محکوم و بر ضرورت تعقیب و مجازات اشغالگران فلسطین در محاکم بین المللی به عنوان جنایتکاران جنگی تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس موسوی" با تجلیل از مبارزات مشروع و مقاومت قهرمانانه مردم فلسطین، وحدت و مقاومت را تنها گزینه مردم در مبارزه با غاصبان فلسطین، توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به سکوت و انفعال سازمان ها و مجامع بین المللی در  برابر تجاوزات و اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی گفت: متاسفانه در پرتو حمایت از این رژیم سفّاک و کودک کش، جنایات و ترور مردم و مبارزان فلسطینی در داخل و خارج از اراضی اشغالی ادامه داشته است.

موسوی در پایان  از سازمان ها و مجامع  منطقه ای و بین المللی خواست به وظیفه و مسئولیت انسانی و قانونی خود در توقف اقدامات تروریستی اشغالگران قدس و حمایت از مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین عمل نمایند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (سه شنبه) منزل "بهاء ابوالعطاء" از فرماندهان ارشد  گردان های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در شرق باریکه غزه را بمباران کردند. در این حمله، "ابوالعطاء" و همسرش به شهادت رسیدند و سه نفر دیگر از جمله دو فرزند آن‌ها  زخمی شدند که حال آن‌ها وخیم گزارش شده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر امروز نیز دست به حملات جدیدی در شمال و جنوب باریکه غزه زدند.

رژیم صهیونیستی از دسامبر 2017 دور جدید حملات هوایی به باریکه غزه را در دستور کار خود قرار داده است.

در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه تاکنون هزاران فلسطینی شهید و زخمی شده اند.

باریکه غزه از سال 2006 تحت محاصره زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل قرار دارد و ساکنان این باریکه با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

117

بیشتر بخوانید:

ادامه حملات صهیونیست‌ها به غزه؛ 29 فلسطینی شهید یا زخمی شدند

هدف قرار گرفتن اراضی اشغالی با بیش از 160 موشک؛ زخمی شدن ده‌ها صهیونیست

حمله موشکی مقاومت فلسطین به تل‌آویو

حمله صهیونیست‌ها به غزه؛ 2 فلسطینی شهید شدند

کامنت