آبان 23, 1398 09:47 Asia/Tehran [Updated: مرداد 24, 1399 15:50 Asia/Tehran]
  •  تاکید مجمع دانشجویان جهان اسلام بر تشکیل جبهه متحد ضداستکباری

مجمع دانشجویان جهان اسلام با تاکید بر تشکیل جبهه متحد ضداستکباری، خود را در برابر تمامی مسائل جهان اسلام مسئول دانستند.

به گزارش پارس تودی، نشست مجمع دانشجویان جهان اسلام، به عنوان نخستین کمیسیون سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی عصر چهارشنبه در تهران با صدور بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

مجمع دانشجویان جهان اسلام در این بیانیه بر حفظ ارتباط میان اعضا با هدف تشکیل جبهه واحد ضدصهیونیستی و ضد آمریکایی تاکید کردند.

عملیات‌های مشترک در فضای مجازی و تشکیل پویش‌های میلیونی ضدصهیونیستی و ضدآمریکایی، محکومیت هرگونه تفرقه‌انگیزی در میان مذاهب و فرق اسلامی و توجه به مسئله اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین و قدس از جمله مواردی است که در این بیانیه بر آن تاکید شده است.

همچنین فعالان سیاسی شرکت‌کننده در دومین اجلاسیه بین‌المللی «احزاب و فعالان سیاسی جهان اسلام» نیز روز گذشته با صدور بیانیه‌ای از مجمع جهانی تقریب مذاهب درخواست کردند، از طریق مراجع حقوقی و قضایی در سطح بین‌الملل، پیگیر محکومیت و پرداخت غرامت آمریکا به دلیل ایجاد داعش و همچنین حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و جنایات عربستان علیه مردم یمن شود.

نشست «مجمع دانشجویان جهان اسلام» و اجلاسیه بین المللی «احزاب و فعالان سیاسی جهان اسلام» به عنوان کمیسیون‌های سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی روز گذشته (چهارشنبه) در تهران برگزار شد.

سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با شعار "وحدت امت اسلام در دفاع از مسجدالاقصی" امروز (پنجشنبه) با حضور 400 نفر از شخصیت‌های سیاسی، اندیشمندان و دانشگاهیان از 90 کشور جهان در تهران آغاز به کار کرد.

139/116

بیشتر بخوانید:

تهران، میزبان سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

ادای احترام میهمانان کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به مقام شامخ امام خمینی (ره)

تاکید جهان اسلام بر لزوم تعقیب قضایی مقامات آمریکا برای حمایت از داعش

کلیدواژه

کامنت