آبان 26, 1398 13:47 Asia/Tehran [Updated: آبان 26, 1398 13:51 Asia/Tehran]
  • بیانیه رئیس دستگاه قضا درباره طرح مدیریت مصرف سوخت

رئیس قوه قضاییه درباره اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و مسایل پیش آمده، بیانیه‌ای به مسئولان قضایی صادر کرد.

به گزارش پارس تودی؛ 

متن کامل بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مسئولان محترم قضایی با سلام

نظر به این که اجرای طرح سهمیه بندی و اعلام نرخ جدید بنزین، موجب بروز برخی حوادث و نگرانی‌ها در جامعه شده است، نکات زیر مورد توجه و اهتمام قرار گیرد:

۱- نسبت به پیشنهاد دولت محترم برای اجرای طرح سهمیه بندی و اعلام نرخ جدید بنزین که با استناد به تکالیف قانونی، به منظور ایجاد هماهنگی در شورای اقتصادی سران قوا مطرح و مصوب شد، فارغ از نظرات مختلف کارشناسی موجود پیرامون این طرح و شیوه اجرای آن که می‌توان در فضای دور از التهاب و غیر هیجانی به آن پرداخت، دستگاه قضایی خود را موظف می‌داند برای رفع مشکلات احتمالی در فرآیند اجرا، به وظایف قانونی خود عمل کند.

۲- در مقاطع مختلف حیات پربرکت نظام جمهوری اسلامی، هر زمان به مردم اعتماد شده است، پشتیبانی و حمایت آن‌ها عامل اصلی اجرای تصمیمات مهم و سرنوشت ساز بوده است. نظام، تجربه اجرای تصمیمات مشابه را داشته و در این مورد هم سخن گفتن با مردم و تشریح دلایل این تصمیم، قبل و بعد از اجرای تصمیم، ضروری می‌نماید، بنابر این از طریق استانداران و مسئولان مربوطه پیگیری کنید تا دلایل این تصمیم به صورت شفاف برای مردم به ویژه اثرگذاران جامعه و نخبگان تبیین شود و دیدگاه‌های نخبگان و دلسوزان مورد توجه قرار گیرد.

۳- به دادستان‌های محترم در سراسر کشور تاکید می‌شود ضمن مراقبت نسبت به حفظ حقوق شهروندی و کرامت مردم در برابر هرگونه تعرض، در مورد اشرار، وابستگان به جریان‌های ضد انقلاب و نفوذی‌هایی که با اقدامات خرابکارانه در راستای خواست دشمن، امنیت مردم و جامعه را هدف قرار داده اند؛ با همکاری نیرو‌های انتظامی و امنیتی با قاطعیت اقدام قانونی را معمول دارند.

۴- سازمان بازرسی کل کشور موظف است ضمن نظارت دقیق بر محل هزینه کرد درآمد‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین و ایفای وظایف دولت در جهت جلوگیری از افزایش قیمت ها، اجرای کامل تعهدات دولت در برابر مردم از جمله پرداخت به موقع و منظم یارانه‌ها را مستمر پیگیری کند تا زمینه برای افزایش اعتماد مردم فراهم شود.

۵- به معاون اول قوه قضائیه مأموریت داده می‌شود با تشکیل کمیته‌ای متشکل از دادستان کل، رئیس سازمان بازرسی و رئیس حوزه ریاست و با دعوت از مدیران ذیربط، نسبت به پیگیری موارد فوق و بررسی وضعیت حوزه‌های قضایی و گزارش‌های دریافتی و ارائه مشورت‌های لازم، به نحو مقتضی اقدام کنند.

عزت و اقتدار روزافزون نظام جمهوری اسلامی و سربلندی و توفیق مردم عزیزمان را از خداوند متعال مسئلت دارم.118

کلیدواژه

کامنت