آبان 30, 1398 12:59 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فضای آسمان ایران جزو خطوط قرمز پدافند هوایی ارتش است، از شبیه‌سازی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز در «رزمایش مدافعان آسمان ولایت 98» خبر داد.

به گزارش پارس تودی، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش مشترک پدافند هوایی «مدافعان آسمان ولایت 98» با بیان اینکه این رزمایش در منطقه‌ای به گستره 416 هزار کیلومتر مربع در استان سمنان، انجام خواهد شد، تصریح کرد: مرحله نخست این رزمایش شامل کشف و شناسایی اهدافی خواهد بود که توسط نیروی متخاصم برای نیروی پدافند هوایی ارتش ایران به وجود خواهد آمد و در مرحله بعد نیز علاوه بر کشف و شناسایی، سامانه‌های حاضر در رزمایش با اهداف درگیر خواهند شد.

سرتیپ صباحی‌فرد تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این رزمایش، نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سخت‌ترین و واقعی‌ترین شرایط رزم را تمرین خواهد کرد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بکارگیری سلاح و سامانه‌های بومی و به روز دنیا در این رزمایش، یادآور شد: ورود دشمنان به فضای آسمان جمهوری اسلامی ایران همانطور که در گذشته نیز نشان داده شده است، جز خفت برای آن‌ها، دستاوردی نخواهد داشت.

سرتیپ صباحی‌فرد با بیان اینکه منطقه این رزمایش، شبیه‌سازی منطقه عمومی خلیج‌فارس به خصوص تنگه هرمز است، خاطرنشان کرد: همه تجهیزات و سامانه‌هایی که نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای کشف، شناسایی و درگیری در خلیج‌فارس و تنگه هرمز استفاده می‌کند در این میدان حاضر است.

وی گفت: این رزمایش اولین رزمایش نیروی پدافند هوایی است که خردادماه امسال به عنوان یکی از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

116

بیشتر بخوانید:

 امیر صباحی فرد: پهپاد متجاوز خارجی قبل از رسیدن به اماکن حساس منهدم شد

پدافند هوایی ارتش یک پهپاد را در بندر ماهشهر ساقط کرد

کلیدواژه

کامنت