آذر 01, 1398 13:17 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اغتششات اخیر پس از سمیه‌بندی بنزین گفت: کسانی که امنیت و سربلندی نظام اسلامی را می‌خواهند اشرار را بدون کمترین دلسوزی به مسئولان معرفی کنند.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری ایران پرس، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه ملت بزرگ ایران بار دیگر در هفته اخیر جلوه نقشه بر آب شدن توطئه‌های دشمنان را دید، اظهار داشت، دشمنان به اعتراف خودشان سه سال برنامه‌ریزی کرده بودند و آدم‌هایشان را در خارج و  داخل آموزش داده بودند. گاو شیرده ترامپ در منطقه یعنی عربستان پول‌هایش را در این آشوب‌ها خرج کرد و رسانه در اختیار آشوبگران  قرار داد اما خدا توطئه‌هایشان را خنثی کرد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود، این یعنی ملت ایران با خداست و دست خدا با این ملت است و رهبر این ملت با سرفرازی فرمودند به یاری خداوند دشمن را در عرصه سیاسی و نظامی عقب زدیم و این یک جلوه عنایت خداست.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امنیت که در روزهای اخیر به شهادت رسیدند، گفت: به بازماندگان این عزیزان تسلیت و تبریک عرض می‌کنم و افتخار کنید نور شهادت در خانواده شما درخشید و فردای قیامت شهیدانتان و شما سربلند و عزیز هستید.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج دو مدال افتخار دارد. یکی اینکه امام راحل فرمودند "بسیج لشکر مخلص خداست" و مقام معظم رهبری فرمودند، "بسیجیان گل‌های سرسبد انقلاب هستند" و این تعابیر بر پیشانی بسیج تا ابد مایه افتخار است. همچنین 7 آذر سالروز نیروی دریایی را گرامی‌ می‌داریم. 

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به حوادث اخیر، گفت: این اتفاقات در پی گران شدن قیمت بنزین بود و 4 مطلب در اینجا قابل تامل است. نکته اول اینکه این تصمیم، تصمیم سران قوا بود و با خوش‌بینی‌ای که مقام معظم رهبری به سران قوا دارند آن را تایید کردند. این تصمیم داهیانه بود و اگر این اقدام و موضع رهبر معظم انقلاب نبود تردید نکنید حوادث سخت‌تری پیش روی ملت قرار می‌گرفت.

خطیب نماز جمعه تهران افزود، مطلب دوم این است که بپذیریم می‌شد در این عرصه بهتر عمل کرد. انصاف این است که آدم حقیقت را بپذیرد. می‌شد مسئولان محترم مردم را اقناع کنند چون ملت ما مردمی فهمیده هستند و واقعیت و حقیقت را قبول می‌کنند. من نمی‌گویم که زمانش را اعلام می‌کردند ولی میزگرد تلویزیونی می‌گذاشتند تا کارشناسان بیایند و ضرورت این کار را بیان کنند. الان هم معتقدم که این یک ضرورت است و مسئولین باید از روشنگری در این عرصه غافل نشوند. دولت نیز به وعده‌هایی که گفته عمل کند و نگذارد بر قیمت‌ کالاها افزوده شود و هم نظارت کنند و هم با متخلفان برخورد قاطع کنند. مردم به اندازه کافی رنج و فشار دارند و مسئولان کاری کنند بر این رنج افزوده نشود. 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه اصل 27 قانون اساسی بر تشکیل تجمعات چنانچه بدون حمل اسلحه و مخل مبانی اسلام نباشد تاکید کرده، اظهار داشت، هیچکس با معترضان برخورد نمی‌کند اما مثل آفتاب روشن است اشرار سوار موج اعتراض شدند و حق مردم را زیرپا گذاشتند و هزاران میلیارد خسارت به این مردم زدند. دو جلوه برجسته در این شرارت‌ها بود، یکی انتقام از اسلام و آتش زدن کتب مقدس مانند قرآن و مفاتیح، حمله به مسجد و حوزه علمیه و کتابخانه 13 هزار جلد کتابی که این چیزی جز عقده از اسلام نیست. مسئله دوم ضدیت با مردم است. غارت فروشگاه‌ها، مراکز بهداشتی، درمانگاه‌ها و حتی آمبولانس و تخریب بانک‌ها انتقام از مردمی است که پای انقلاب ایستاده‌اند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه سازماندهی شرارت بر همگان روشن است، گفت: در راس شرارت به اعتراف خودشان  آمریکا بود که فرانسه و آلمان هم همراهی کردند. امیدوارم آنها که تا دیروز به اینها خوش‌بین بودند تجدید نظر کنند. کلیدواژه اینها هم آزادی مردم بود که مشخص شد منظور اینها از واژه مردم، آدمکش‌ها و غارتگران بود. مرگ بر این نگاه که حامی جنایتکاران است. ایادی حقیر این ماجرا یکی رژیم سیاه سعودی و خائنان حرمین شریفین بودند که مالی و رسانه‌ای کمک کردند و گفتند آشوب را به ایران کشاندیم. من به مردم عربستان می‌گویم تا کِی می‌خواهید نوکران آمریکا و اسرائیل بر شما مسلط باشند؟ بپاخیزید و آنها را از قدرت به زیر بکشید. 

آیت‌الله خاتمی افزود‌، منافقین پست آدم‌کش که پاسداران کمیته را اول انقلاب زنده زنده پوست کندند و شهید کردند و داعش‌های وطنی‌اند در این قضیه اخیر وارد شدند. عناصر رذل و پست سلطنت پهلوی که منفور ملت‌اند و جایی ندارند نیز همراهی کردند. 

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه ضمن تشکر از حافظان امنیت کشور، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، بسیج قهرمان، نیروی انتظامی و دیگر کسانی که در مقابل اشرار ایستادند، گفت:  در این عرصه همه سلایق همراه بودند و همه سلایق داخل نظام می‌گفتند باید مقابل اینها ایستاد ولی تعداد اندکی که در فتنه 78 و 88 هم معرکه‌گردان بودند جای شهید و جلاد را عوض کردند و در بیانه‌ای به جای تاختن بر اشرار، به حافظان امنیت تاختند. حافظان امنیت کشور به معترضان به بنزین کاری نداشتند بلکه برای مقابله با متعرضان به جان و امنیت مردم وارد شدند. مولا علی می‌فرماید اگر کسی گروهی را تایید کند جزو آنها است، کسانی که این بیانیه را امضا کردند جنایتی همچون آشوبگران انجام دادند. 

آیت‌الله خاتمی افزود: جهانیان بدانند نظام اسلامی نظامی مقتدر و مانند شجره طیبه است و بیدی نیست که با این شرارت‌های احمقانه بلرزد و در توطئه‌های گذشته هم نلرزیده و اگر بخواهید بازهم شانس خود را تجربه کنید بدانید شکست‌خورده‌اید. این مردم از امام آموختند حفظ نظام از اوجب واجبات است و تا آخرین قطره خون پای نظام ایستاده‌اند. 

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به مردم نیز اظهار داشت، شما مردم قلب امام زمان را شاد کردید و از قرآن و  اسلام دفاع کردید و چه راهپیمایی‌های باشکوهی برپا شد. زبان عاجز است از تشکر از شما خوبان و یک انتظار هم از شما هست که اشرار را شناسایی کنید. کسانی که امنیت و سربلندی نظام اسلامی را می‌خواهند این اشرار را بدون کمترین دلسوزی به مسئولان معرفی کنند مانند برخوردی که اول انقلاب با منافقین شد و مردم وارد عرصه شدند و گاهی پدر، پسر منافقش را معرفی می‌کرد. این آشوبگران را باید خانه به خانه تعقیب و به مسئولان معرفی کرد. 

آیت‌الله خاتمی خطاب به دستگاه قضایی هم اظهار داشت: خسته نباشید و از اقداماتتان علیه مفسدان اقتصادی صمیمانه تشکر می کنیم اما در مسائل اخیر انتظار داریم که با لیدرهای این شرارت ها که فتنه کرده و امنیت را برهم زده اند، برخورد شود. این ها باغی هستند و باید به اشد مجازات برسند.  

117

بیشتر بخوانید:

عامل تحریم ملت ایران مدعی حمایت از ایرانیان شد

موسوی: اروپا بجای دفاع از اشرار پاسخگوی خلف وعده‌های خود به مردم ایران باشد

احضار سفیر سوئیس در تهران

سرلشکر سلامی: آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمنان مشترک جهان اسلام هستند

کامنت