آذر 01, 1398 18:24 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • سفارت ایران در لندن از شبکه‌های معاند فارسی‌زبان شکایت کرد

سفارت کشورمان در لندن با ارسال نامه‌ای رسمی به نهاد نظارت بر شبکه‌های تصویری در انگلیس "آفکام" از شبکه‌های معاند فارسی‌زبان به‌علت تحریف تحولات اخیر و دعوت به خشونت علیه نهادهای مدنی ایران شکایت کرد.

به گزارش پارس تودی، "حمید بعیدی‌نژاد" سفیر ایران در لندن روز جمعه در توییتر نوشت، «سفارت کشورمان درلندن در نامه رسمی به نهادنظارت برشبکه های تصویری درانگلیس "آفکام"،ازشبکه های معاندفارسی زبان همچون BBC فارسی، ایران اینترنشنال و من و‌تو، به علت تحریف مغرضانه تحولات اخیر ایران و دعوت به خشونت گسترده علیه نهادهای مدنی ایران شکایت کرد و اجرای قانون را نسبت به آنها خواستار شد.»

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در ایران از بامداد روز جمعه، در برخی شهرهای ایران اعتراضات پراکنده‌ای شکل گرفت. این اعتراضات در بیشتر نقاط مسالمت آمیز بود اما در برخی مکان ها با سوء استفاده شماری اراذل و اوباش از مطالبات مردم به بیراهه رفت.

گروه‌های معاند و شبکه‌های ضد نظام خارج از ایران نیز با توجه به این وضعیت، همسو و هماهنگ با اغتشاشگران، اقدام به تقویت پروپاگاندای ضد ایرانی کرده و به حمایت از آشوب‌گران پرداختند.

شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای "ایران اینترنشنال" که مرکز آن در لندن است، سابقه پخش مستقیم نشست گروهک تروریستی منافقین را در کارنامه خود دارد و از سوی عربستان سعودی حمایت مالی می‌شود.

شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای "من و تو" نیز از طریق تزریق پول اموال به‌غارت رفته ملت ایران توسط خاندان پهلوی اداره می‌شود.

117

بیشتر بخوانید:

راهپیمایی مردم 5 شهرستان استان تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر

انتقاد روسیه از ادعای دروغ آمریکا درباره حمایت از مردم ایران/ تحلیل

اعتراف‌ آمریکا به نقش آفرینی در اغتشاشات اخیر ایران

 

 

کامنت