آذر 06, 1398 19:26 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • وزارت اطلاعات: عناصر مرتبط با سرویس جاسوسی آمریکا در ایران دستگیر شدند

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات کشورمان گفت: تعدادی از عناصری که در تلاش برای جمع آوری اطلاعاتی از اغتشاشات ایران و انتقال آنها به خارج کشور برای ارائه به بیگانگان بودند، قبل از هرگونه اقدام، شناسائی و دستگیر شدند.

به گزارش پارس تودی؛ مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات ‏روز چهارشنبه افزود: این عناصر جاسوسی که با بودجه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA در کشورهای مختلف آموزش های لازم را برای جمع آوری اطلاعات در پوشش شهروند خبرنگاری دیده بودند، از مدت ها قبل تحت رصد اطلاعاتی قرار داشتند و پس از اوج گیری اغتشاشات در ایران، مشخص شد که دستوراتی برای حضور در اغتشاشات و تهیه گزارشهای دقیق و به ویژه تصویری دریافت کرده اند.

این مقام اطلاعاتی تصریح کرد: بر این اساس، شش نفر از این افراد در زمان حضور در صحنه های اغتشاش ایران و اجرای دستورات عناصر سرویس جاسوسی دستگیر شدند و دو نفر دیگر نیز که اقدام به جمع آوری اطلاعات و قصد انتقال آن به خارج از کشور را داشتند، قبل از خروج از ایران شناسایی و دستگیر شدند.

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات با تأکید بر هوشیاری نیروهای امنیتی ایران اظهار کرد: سایر افراد مرتبط با این شبکه در سطح ایران نیز تحت رصد قرار دارند و در صورت هرگونه اقدام مغایر با امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، با آن برخورد قضایی و امنیتی خواهد شد.

اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت (بنزین) در ایران از 24، اعتراض مسالمت‌آمیز مردم را در تهران و برخی شهرهای دیگر ایران به همراه داشت؛ اما عده‌ای آشوبگر آموزش‌ دیده با حضور در بین مردم معترض در ایران به اموال عمومی و شخصی حتی بانک‌ها، اورژانس، آمبولانس‌ها و حمل و نقل عمومی آسیب وارد کردند.115/118

بیشتر بخوانید:

ربیعی: رفتار آمریکا در اغتشاشات ایران از طریق مراجع بین المللی پیگیری می شود

حمایت مجدد آمریکا از اغتشاشات در ایران/ تحلیل

سرلشکر سلامی: دشمن از خط قرمزهای ایران عبور کند، نابود می‌شود

 

کلیدواژه

کامنت