آذر 14, 1398 11:34 Asia/Tehran [Updated: مرداد 22, 1399 19:23 Asia/Tehran]
  • اردکانیان: تحقق اهداف شورای حکام آب مستلزم همکاری همه اعضا است

رییس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری گفت: تحقق اهداف این شورا مستلزم همکاری و همفکری همه اعضای آن است.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"، «رضا اردکانیان» روز پنجشنبه در آیین افتتاح رسمی دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری افزود: همکاری و همفکری سایر اعضای این شورا کمک خواهد کرد اهداف و برنامه های پیش بینی شده راحت تر محقق شده و منافع متصور به همه کشورهای عضو برسد.

وزیر نیرو با اشاره به عضویت 30 کشور در این شورا خواستار مشارکت جدی سایر اعضا شد.

رییس دوره سوم شورای حکام آب با اشاره به پیشینه 18 ساله فعالیت های این شورا، از تصویب توافق شورا برای دور سوم تا سال 2024 خبر داد.

اردکانیان به عضویت جدید جمهوری آذربایجان و ترکیه و سازمان های مختلف در مرحله سوم فعالیت مرکز اشاره و خاطر نشان کرد: امروز در دوره سوم فعالیت ها اعضای شورای حکام شامل جمهوری آذربایجان، بنگلادش، مصر، ایران، عراق، قرقیزستان، عمان، سریلانکا، سوریه، تاجیکستان، ترکیه، سایر کشورها و نیز بسیاری از سازمان های بین المللی عضو حضور دارند که علاقه مند به داشتن عضویت و یا عضو ناظر در این شورا هستند.

وزیر نیرو ادامه داد: 6 مسوولیت به عنوان عملکردهای شورا شامل تصویب برنامه های میان مدت و دراز مدت و تصویب برنامه کاری سالانه شامل جدول کار و گزارش های سالانه، تصویب قوانین و مقررات، تصمیم گیری در مورد سازمان های بین المللی و بررسی گزارش های مستقل حسابرسی دوره ای صورت حساب های مالی است.

دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری امروز پنجشنبه، با حضور مقامات و وزرای بخش آب 16 کشور در تهران برگزار شد.

116

بیشتر بخوانید:

پخش زنده دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری از "ایران پرس"

کلیدواژه

کامنت