آذر 14, 1398 13:12 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • سامانه هوشمند «مدیریت ارتباط نیرو‌های مسلح» رونمایی شد

با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران امروز (پنجشنبه) از سامانه هوشمند مدیریت ارتباط با نیروهای مسلح رونمایی شد.

به گزارش پارس تودی، این سامانه هوشمند که در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای دفاعی سازمان صنایع دفاع ایران رونمایی شد، با هدف ارتباط و تعامل تنگاتنگ و لحظه ای در راستای راهبرد ویژه وزارت دفاع برای پشتیبانی از نیروهای مسلح طراحی شده است. 

این سامانه مشتمل بر چهار زیرسامانه است که در بستر امن اطلاعاتی نیروهای مسلح، موضوعات مرتبط با تجهیزات نظامی و دفاعی را طی فرایندی هوشمند از سطح نیروهای عمل کننده و حوزه های عملیاتی نیروهای مسلح با حوزه «آماد» و از حوزه «آماد» با سازمان صنایع دفاع به صورت" برخط" برقرار می نماید.

طراحی و استقرار این سامانه هوشمند در پی آن است که دقت وسرعت پاسخگویی به مطالبات و درخواست های نیروهای مسلح را افزایش داده و این امکان را فراهم نماید تا نیروهای مسلح فرآیند پاسخگویی به مطالبات خود را به صورت دقیق ردیابی و درآن مشارکت فعال داشته باشند.  

در حال حاضرشرایط بهره برداری از این سامانه هوشمند ارتباطی برای معاونت های «آماد» نیروهای مسلح مهیا شده  است.

سرلشکر باقری: امروز در دفاع از کشور به خودکفایی رسیده‌ ایم

سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه این مراسم و در بازدید از از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی سازمان صنایع دفاع گفت: استفاده مناسب از شرکت‌های دانش بنیان و ظرفیت دانشگاه های ایران به کاهش وابستگی به خارج از ایران منجر شده است.

سرلشکر باقری همچنین با اشاره به سرعت و پیشرفت بسیار مناسب تولیدات وزارت دفاع ایران افزود: در دو سال اخیر این رشد و تکامل، از سرعت بالایی برخوردار بوده و به صورت چشمگیری توانسته است، بخش اعظم نیازمندی های دفاعی ایران را تامین کند.

وی افزود: آنچه در این صحنه حائز اهمیت بوده و موضوع مهم تلقی می شود، این است که همه این تولیدات بر اساس یک الگوی مدون سلاح و تجهیزات و با نظر تمامی خبرگان و فرماندهان نیروهای مسلح تهیه و نقشه های راه  عمیق و فکر شده نیز  کار را از ابتدا تا انتها کاملا ترسیم و همه گام ها مشخص و قابل قضاوت  است.

امیرسرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران نیز در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی سازمان صنایع دفاع تصریح کرد: امروز وزارت دفاع ایران برای تامین همه محصولات دفاعی، هیچ نگاهی به بیرون مرزها ندارد و هم اکنون تجهیزات دفاعی مورد نیاز ایران در تمام سطوح، با کیفیت بالا و استاندارد در داخل ایران تولید می شود و در اختیار بخش های مختلف دفاعی قرار می گیرد. 

116

بیشتر بخوانید:

رونمایی از سه فروند هواپیمای فوق سبک در بندرعباس

رونمایی از جت پیشرفته بومی "یاسین"

رونمایی از بمب‌های هواپایه هدایت شونده نقطه زن

کلیدواژه

کامنت