آذر 14, 1398 14:17 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1399 18:55 Asia/Tehran]

وزیر نیروی ایران و وزیر منابع آب سوریه امروز (پنجشنبه) طی نشستی در تهران برای بازسازی شبکه آب و فاضلاب سوریه قرارداد همکاری امضا کردند.

به گزارش پارس تودی، موضوعات این تفاهم نامه شامل گسترش مناسبات فنی‏، اقتصادی و صادرات تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی و مشارکت در توسعه و بازسازی شبکه آب و فاضلاب سوریه است.

در این تفاهم نامه دوطرف توافق کردند نسبت به بررسی و حل و فصل مشکلات شرکت های ایرانی فعال در طرح های آب و فاضلاب سوریه در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنند.

همچنین طرفین توافق کردند در حوزه استحصال و تامین آب، طراحی و اجرای سدها، شبکه های آبیاری و زه کشی و احداث خطوط انتقال آب کشور سوریه با استفاده از ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی ایران همکاری کنند.

ایران و سوریه همچنین توافق خود را برای طراحی و ساخت تصفیه خانه های آب، طراحی و ساخت تصفیه خانه های فاضلاب و شبکه های انتقال و توزیع آب و آب شیرین کن در سوریه اعلام کردند.

در این تفاهم نامه طرفین توافق کردند جهت همکاری موسسه تحقیقات آب ایران با موسسه همتای سوریه در زمینه های اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی در خصوص اقتصاد آب دستگاه های اندازه گیری و کنترها و تجهیزات بهینه سازی مصرف آب همکاری کنند. 

گفتنی است، دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری صبح امروز پنجشنبه، با حضور مقامات و وزرای بخش آب 16 کشور در تهران برگزار شد.

116/117

بیشتر بخوانید:

اردکانیان: تحقق اهداف شورای حکام آب مستلزم همکاری همه اعضا است

 

کلیدواژه

کامنت