آذر 18, 1398 08:00 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 09:29 Asia/Tehran]
  • امضاء تفاهم نامه حج بین ایران و عربستان

تفاهم‌نامه حج سال آینده (2020) بین رئیس سازمان حج و زیارت ایران و وزیر حج و عمره عربستان امضا شد.

به گزارش پارس تودی؛ «علیرضا رشیدیان» رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان که به عربستان سفر کرده است، شامگاه یکشنبه پس از امضای این تفاهم نامه گفت: در گفت وگو با «محمد صالح بن طاهر بنتن» Mohammad Saleh bin Taher Benten وزیر حج و عمره عربستان بر حفظ عزت، کرامت، امنیت و آرامش زائران و حجاج ایرانی تاکید شد.

رشیدیان، توسعه و تقویت هماهنگی ها و تعاملات دوجانبه به منظور تسهیل امور اجرایی و ارائه خدمات باکیفیت و بهتر به زائران دربخش های مختلف اعم از حمل و نقل، اسکان و نیز انجام پشتیبانی های لازم را از دیگر محورهای گفت وگوی با وزیر حج و عمره عربستان عنوان کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به مشکلاتی که برای زائران ایرانی در سال های گذشته در زمینه اسکان در شهر مدینه وجود داشت تصریح کرد: به وزیر حج و عمره عربستان اعلام شد که سرمایه گذاران ایرانی آماده مشارکت در ساخت هتلهای مناسب در مدینه هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در این دیدار موضوع پیگیری حقوق شهدای منا نیز مطرح شد گفت: از وزیر حج و عمره عربستان خواسته شد تا در موضوع پیگیری حقوق شهدای منا تسریع شود.

هزاران زائر از جمله 464 زائر ایرانی عید قربان سال 2015 در حال انجام مناسک حج در سرزمین منا به دلیل سوء تدبیر مسوولان آل سعود جان خود را از دست دادند.139/118

 

 

کلیدواژه

کامنت