آذر 18, 1398 10:52 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 18:38 Asia/Tehran]

معاون علمی رییس جمهوری گفت: تهران هوشمند یک نرم افزار جدید است که این قدرت را به شهرداری می‌دهد که صاحب شهر شود زیرا هم اکنون شهرداری صاحب اتفاقات شهر نیست.

به گزارش پارس تودی؛ سورنا ستاری روز دوشنبه در سومین نمایشگاه و همایش تهران هوشمند اظهار داشت: شهرداری تهران حرکت جدی آغاز کرد. شهر هوشمند یک سیستم عامل جدیدی است که روی سخت افزار تهران قرار می‌گیرد و کاربری کلی تهران را تغییر می‌دهد.

وی ادامه داد: چندین سال پیش نیز صحبتی که در مورد تاکسی‌های اینترنتی بود مسئولین شهر نمی‌توانستند جلو آنها را بگیرند و این شرکت ها به کار خود ادامه دادند و اگر  شهرداری به بازی الکترونیکی سازی بیاید، می‌برد. شهردار در آینده دنیا نقش اساسی دارد. آموزش تا لحظه مرگ‌ اتفاق می افتد و پلتفرم آن در شهرها است.

ستاری اظهار داشت: ما راجع به نواحی و کارخانه‌های نوآوری در سطح شهر صحبت می‌کنیم که می‌توانند تحول ایجاد کنند. شهرداری می‌تواند درآمد سنتی خود را تغییر دهد و درآمد بی نهایت از تهران هوشمند داشته باشد.

وی تصریح کرد: جوانان پتانسیل هستند و زیرساخت را شهرداری می‌تواند در اختیار آن‌ها قرار دهد. در این ۶ سال فهمیدم هرکس با کار سنتی با جوانان درگیر شود شکست می‌خورد و بازیگران کسب و کار تغییر می‌کند و کسب و کار سنتی راهی جز خرید استارتاپ ها ندارد.

معاون رییس جمهور گفت: جوانان سرمایه هایشان در مغزشان است و این حرکت جدید که حناچی آغاز کرده بسیار خوب است. تفاهم‌نامه‌های بسیاری در این راه ایجاد شده است.

ستاری اظهار داشت: حرکت نوآوری به بلوغ رسیده است و ۶ سال پیش استارتاپ ها نمونه‌ای از نفوذ بودند و مسئله خوبی نبود اما امروزه دانش آن‌ها استفاده می‌شود. تهران در ۲ سال گذشته جزو ۵۰ شهر هوشمند و نوآور جهان بوده است.118

کلیدواژه

کامنت