آذر 22, 1398 00:49 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • موسوی، اظهارات وزیر خارجه آلمان را غیرمسوولانه و مداخله جویانه خواند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آلمان گفت: این گونه اظهارات مداخله جویانه نمی تواند کوتاهی برخی کشورهای اروپایی در پایبندی به تعهدات شان ذیل برجام و نیز واکنش منفعلانه نسبت به رویکرد تروریسم اقتصادی آمریکا را تحت الشعاع قرار دهد.

به گزارش پارس تودی؛ سید عباس موسوی پنجشنبه شب افزود: از برلین انتظار میرود بجای اتخاذ مواضع غیرحرفه ای و مغرضانه، رعایت مبانی اولیه حقوق بشری را با چشمانی باز، فراگیر و مبتنی بر رویکرد بی‌طرفانه در دستور کار قرار دهد.

موسوی با تاکید بر اهتمام دولت جمهوری اسلامی ایران برای شنیدن نظرات و دیدگاه های مختلف شهروندان خود، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در ناآرامی ها و آشوب های اخیر در کشور، قطعا صف دشمنان و عاملان کشتار مردم بیگناه و حامیان خارجی آنها را از دیدگاه های معترض جدا دانسته و با توجه به نتایج بررسی ها و تحقیقات، تصمیمات لازم را در راستای احترام به حقوق مردم ایران و نیز تامین امنیت پایدار اتخاذ خواهد کرد.

«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز (پنجشنبه) در پارلمان این کشور در پاسخ به یکی از نمایندگان پارلمان آلمان، مدعی شد صدها تن در جریان اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اند و باید سرکوب خشونت‌بار این اعتراضات را به شدت محکوم کرد.

اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت (بنزین) در 24آبان ماه، اعتراض مسالمت‌آمیز مردم را در تهران و برخی شهرهای دیگر ایران به همراه داشت؛ اما عده‌ای آشوبگر آموزش‌ دیده با حضور در میان معترضان به اموال عمومی و شخصی حتی بانک‌ها، اورژانس، آمبولانس‌ها و حمل و نقل عمومی آسیب وارد کردند.118

 

کلیدواژه

کامنت