دی 08, 1398 17:57 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • فردا؛ خروش ایران اسلامی در روز

آیین گرامی‌داشت حماسه 9 دی به مناسبت فرارسیدن سالروز "بصیرت و میثاق امت با ولایت" فردا (دوشنبه) با حضور مردم ولایتمدار در سراسر ایران اسلامی برگزار می شود.

به گزارش پارس تودی، همزمان با فرا رسیدن سالروز حماسه 9 دی، به مناسبت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و با هدف تحقق اهداف و آرمان‌های این مناسبت، همزمان با سراسر کشور، تجمع شهروندان تهرانی فردا (دوشنبه) در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالله حاجی صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی می‌کند و مردم انقلابی پس از مداحی حسین طاهری از میدان آیینی امام حسین (ع) به سمت میدان شهدا راهپیمایی خواهند کرد. 

همچنین فرهنگسراهای شهر، بهاران، اخلاق، فردوس و برخی دیگر از مراکز فرهنگی هنری شهر تهران ویژه برنامه‌هایی را برای گرامی‌داشت حماسه 9 دی برپا می‌کنند.

گروه ها و احزاب مختلف سراسر ایران اسلامی برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کرده اند.

شعار «یوم الله 9 دی مظهر بصیرت، ولایتمداری و عبور از فتنه‌ها» عنوان شده است.

به گفته «نصرت الله لطفی» قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی امسال به صورت رسمی دهه بصیرت از 9 تا 19 دی (30 دسامبر تا 9 ژانویه) برگزار می شود.

قرار است امسال 10 هزار نشست بصیرت افزایی ولایت مداری به منظور تبیین یوم الله 9 دی در این دهه در سراسر ایران اسلامی برگزار شود.

روز نهم دی در تقویم کشور با عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شده است.

نُهم دی سال 1388 (30 دسامبر 2009) یادآور راهپیمایی میلیونی مردم ایران در اعلام برائت از ساختارشکنان جامعه و پاسخی قاطع به عناصر فتنه‌گری بود که به بهانه تقلب در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، مسیر بیراهه را در پیش‌گرفته بودند.

116

بیشتر بخوانید:

حماسه 9دی، روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی

وزارت دفاع: حماسه 9 دی عرصه‌ نمایش اراده ملت ایران در برابر توطئه‌های نظام سلطه است

حماسه 9 دی، بی‌نظیرترین حرکت مردمی تاریخ انقلاب اسلامی 

کلیدواژه