دی 12, 1398 14:01 Asia/Tehran [Updated: دی 12, 1398 15:21 Asia/Tehran]
  • تمرین نظامی ارتش در شیراز؛ نمایش قدرت بومی ایران / تحلیل

پارس تودی- نخستین تمرین تاکتیکی یگان‌های متحرک، هجومی، واکنش سریع و هوابرد نیروی زمینی ارتش ایران در منطقه "دارنگون" شیراز، مرکز استان فارس باهدف مرور آمادگی دفاعی و رزمی برگزار شد.  

نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس تقویم سالانه و با هدف مرور تاکتیک‌‎های نظامی- دفاعی و آزمایش تجهیرات نظامی رزمایش برگزار می‌کنند؛ درهمین چارچوب، نخستین تمرین تاکتیکی یگان‌های متحرک، هجومی، واکنش سریع و هوابرد نیروی زمینی ارتش ایران روز پنجشنبه در شیراز برگزار شد.

اهمیت تمرین‌های‌ نظامی نیروهای مسلح ایران به ویژه ارتش، بومی و داخلی بودن ادوات نظامی به کار گرفته شده در این رزمایش‌هاست و آزمایش موفقیت‌آمیز آنان در کنار توانایی رزمی و تاکتیکی نظامیان، قدرت بازدارنگی ایران را دوچندان کرده است.

نقش مهم ارتش ایران در حفاظت از تمامیت ارضی

ارتش ایران در حفاظت از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران نقش به‌سزایی برعهده دارد و به همین سبب، نیروهای چهارگانه ارتش در زمین، هوا و دریا همواره درحال اجرای ماموریت آمادگی هستند.

در همین زمینه؛ امیر سرلشکر "عبدالرحیم موسوی"، فرمانده کل ارتش ایران روز پنج‌شنبه با حضور در منطقه تمرین نظامی نیروی زمینی ارتش در "دارنگون" شیراز، گفت: نیروهای ارتش ایران همواره همه حرکت‌ها را رصد می‌کنند و اگر کوچک ترین اشتباهی از کسی سر بزند، قاطعانه مقابله می‌کنند.

با پیروزی انقلاب اسلامی، قدرت دفاعی و نظامی ایران با اتکاء به دانش بومی تقویت شده است؛ استقلال دفاعی  و نظامی، مولفه‌ای اساسی قدرت محسوب می‌شود.

تنوع‌بخشی ادوات نظامی ارتش، قدرت بازدارنگی ایران را در زمین، هوا و دریا به نقطه اظمینان‌بخش رسانده است.  

ارتش ایران نمایشگاه متنوعی از اتکا به توان داخلی است  

کاربرد سلاح‌ها و تجهیزات به کار گرفته شده در تمرین تاکتیکی یگان‌های متحرک، هجومی، واکنش سریع و هوابرد نیروی زمینی ارتش ایران در منطقه "دارنگون" شیراز، نشان می‌دهد که ارتش جمهوری اسلامی ایران نمایشگاه متنوعی از اتکا به توان داخلی است.

در همین زمینه؛ امیر سرتیپ "کیومرث حیدری"، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت: همه تانک‌هایی که از تیپ 37 زرهی این نیرو در منطقه دارنگون شیراز به کار گرفته شدند، توسط کارخانجات نیروی زمینی ارتش ایران ساخته شده است.

قدرت و امنیت بومی در کنار دیگر مولفه‌های قدرت از جمله توانایی علمی، جمعیت جوان و متخصص و جغرافیای گسترده، جمهوری اسلامی ایران را در جمع کشورهای قدرتمند قرار داده است که برگزاری اخیر رزمایش مرکب دریای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند و دریای عمان گویای این واقعیت است.

نکته مهمی که در جریان هر تمرین نظامی داخلی و رزمایش چندجانبه نیروهای مسلح ایران مطرح بوده، پیام صلح، امنیت و دوستی ایران در اوج آمادگی دفاعی و نظامی است که نشان از رویکرد صلح‌خواهی جمهوری اسلامی ایران دارد.118/115

نویسنده: علی‌ کرمی

بیشتر بخوانید:

سرلشکر موسوی: ارتش ایران با قاطعیت به هرگونه اشتباه دشمن پاسخ می‌دهد

کلیدواژه

کامنت