دی 27, 1398 16:05 Asia/Tehran [Updated: دی 27, 1398 16:53 Asia/Tehran]
  • بازتاب جهانی خطبه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در نمازجمعه تهران

بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران بازتاب گسترده ای در رسانه‌های خارجی داشت.

به گزارش پارس تودی، خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" ضمن پوشش لحظه به لحظه نماز جمعه امروز تهران به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: حمله به پایگاه‌های آمریکایی، ضربه‌ای به وجهه آمریکا بود.

خبرگزاری انگلیسی "رویترز" نیز اعلام کرد، رهبر معظم انقلاب اسلامی حملات موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق را "سیلی به صورت" آمریکا و نشان دهنده حمایت الهی از جمهوری اسلامی توصیف کردند.

روزنامه "نیویورک تایمز" هم با اشاره به حضور پرشور مردم در نماز جمعه امروز تهران نوشت: این مراسم تصویری از قدرت و اتحاد مردم ایران را به نمایش گذاشت. 

همچنین بیشتر رسانه‌های انگلیس فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را دلقک خطاب کردند، بازتاب دادند.

"گاردین" در گزارشی نوشت، رهبر معظم ایران دونالد ترامپ را یک دلقک خواند که تنها وانمود می‌کند از مردم ایران حمایت می‌کند، در حالی که از پشت به آنها خنجر می‌زند.

خبرگزاری روس "اسپوتنیک"، شبکه خبری "سی ان ان"، تارنمای شبکه اقتصادی "بلومبرگ" و نشریات آلمانی "فوکوس" و "اشپیگل" نیز به پوشش نماز جمعه تهران پرداختند.

بازتاب خطبه های رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های عربی

المیادین به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: امپراطوری صهیونیسم می خواست فرمانده ما را متهم به تروریسم کند، در حالی که شهید سلیمانی قوی ترین فرمانده در مبارزه با تروریسم بود، آنها فرماندهی را ترور کردند که نظیر نداشت و نتوانستند با او در میدان و رودرو روبرو شوند.

شبکه خبری الجزیره نیز که سخنان رهبری را زنده پوشش می داد، به نقل از ایشان اعلام کرد: آمریکا با ترور سردار قاسم سلیمانی، چهره تروریستی خود را نشان داد.

این شبکه قطری افزود، حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی اول به فارسی و بعد به عربی، گفتند: آمریکا کشوری است که داعش را ایجاد کرد.

شبکه خبری العربیه هم با پوشش بیانات رهبری، به نقل از ایشان نوشت: ایران از زمان ترور سپهبد سلیمانی توسط آمریکا، دو هفته استثنایی را پشت سر گذاشت که پر از حوادث تلخ و شیرین بود.

العربیه به نقل از حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: آمریکا، سپهبد سلیمانی را بزدلانه و نه در میدان نبرد و به طور مستقیم ترور کرد و رئیس جمهوری آمریکا با اعتراف به ترور سلیمانی اذعان کرد که تروریست هستند.

همچنین پایگاه خبری "عربی 21" نیز با بازتاب بخشی از سخنان رهبری، به نقل از رهبر انقلاب نوشت: حمله موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق در ماه جاری، سیلی به ایالت متحده آمریکا بود و نشان داد که خداوند با ماست.

تارنمای شبکه «السومریه نیوز» نیز به نقل از رهبر معظم انقلاب ترور سپهبد سلیمان را ننگ آمریکا دانست.

السومریه نیوز ادامه داد که رهبر ایران وقایع دو هفته‌ پیش را از رخدادهای مهم توصیف کردند که باید از آنها درس گرفت.

شبکه های تلویزیونی عراق نیز امروز همزمان با آغاز خطبه های نماز جمعه تهران اقدام به پخش زنده سخنان مقام معظم رهبری کردند.

رادیو "النور" و تلویزیون "المنار" هم، سخنان رهبری را کامل پخش کردند.

بازتاب خطبه های رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های آسیایی

خطبه‌های رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران در شبکه "تی. آر. تی" ترکیه هم بازتاب داشت.

این شبکه به نقل از مقام معظم رهبری اعلام کرد: آن روزی که موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایگاه آمریکایی را در هم کوبید یکی از ایام‌الله است.

خبرگزاری چینی "شینهوا" هم در گزارشی ضمن بازتاب سخنان آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در نماز جمعه امروز تهران به نقل از ایشان نوشت: ترور سپهبد سلیمانی "عمل ناجوانمردانه" ای بود که به اعتبار آمریکا آسیب رساند.

سایر رسانه های چین از جمله "سی جی تی ان" تلویزیون انگلیسی زبان چین، "سی سی تی وی" تلویریون دولتی چین و رسانه های دیگر مانند "گلوبال تایمز"، "چاینا دیلی" و "پیپل دیلی" هم به بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه امروز پرداختند.

همچنین روزنامه "داون" پاکستان به نقل از اظھارات حضرت آیت الله خامنه ای در نماز جمعه تھران نوشت: رھبر انقلاب اسلامی ایران به پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به حمله آمریکا و ترور سپهبد سلیمانی اشاره کرد و حادثه سقوط ھواپیمای اوکراینی را نیز تلخ دانستند.

نشریه " تایمز او ایندیا" هند نیز روز جمعه در بازتاب سخنان آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که دونالد ترامپ یک دلقک است که فقط ادعای حمایت از مردم ایران را می کند.

116

 

کلیدواژه

کامنت