دی 30, 1398 18:09 Asia/Tehran [Updated: دی 30, 1398 19:37 Asia/Tehran]

وزیرامور خارجه کشورمان در دیدارهمتای ونزوئلایی خود گفت: شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» چهره برجسته‌ محور مقاومت در زمان حیات و همچنین الهام‌بخش این محور پس از شهادت بوده است.

به گزارش پارس تودی، «محمدجواد ظریف» روز دوشنبه در دیدار «خورخه آرئاسا» Jorge Arreaza وزیر امور خارجه ونزوئلا در تهران، با اشاره به حضور خودجوش مردم سایر کشورها در مراسم‌های گرامیداشت سپهبد شهید «سلیمانی» و ابراز تنفر آنها از اقدام تروریستی دولت آمریکا، حضور گسترده مردم ایران در مراسم تشییع این شهید و درخواست اقدام برای دفاع مشروع و همچنین سرخم نکردن در برابر زورگویی‌های رژیم آمریکا را برای همتای ونزوئلایی خود تشریح کرد. 

ظریف همچنین با ابراز تاسف از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، اقدامات فوری ایران در ارائه تسهیلات به کشورهای دارای مسافر در این پرواز را تبیین کرد. 

«خورخه آرئاسا» نیز در این دیدار با ابراز همدردی و تسلیت به مردم و دولت ایران در پی شهادت سپهبد سلیمانی و همچنین جان باختن مسافران هواپیمای اوکراینی، تاثیر بالای شهادت سردار سلیمانی را در ونزوئلا و در بین مردم و خصوصاً جوانان و در فضای مجازی تشریح و تاکید کرد: به افتخار این شهید بزرگ، باید روابط ایران و ونزوئلا بیش از پیش گسترش یابد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا همچنین همکاری‌ دو کشور در موضوعات دوجانبه و بین‌المللی را مورد تبادل نظر و رایزنی قرار دادند. 

وزیر امور خارجه ونزوئلا شبِ گذشته (یکشنبه) در صدر هیأتی وارد تهران شد و قرار است علاوه بر دیدار با ظریف با دیگر مقامات عالی‌رتبه ایران نیز دیدار و گفت‌وگو کند.139/118

بیشتر بخوانید:

ظریف: تراژدی سقوط هواپیمای اوکراینی نباید سیاسی‌ شود

کلیدواژه

کامنت