بهمن 20, 1398 12:03 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • تجدید میثاق کارکنان وزارت کشور با آرمان‌های امام خمینی (ره)

معاونان، مدیران و جمعی از کارکنان وزارت کشور امروز (یکشنبه) در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

به گزارش پارس تودی، شرکت کنندگان در این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، نثار تاج گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.  

مدیران و کارکنان وزارت کشور در ادامه این مراسم ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز گرامی داشتند.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه کارکنان وزارت کشور در آستانه چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب برای تجدید میثاقی دوباره با آرمان های والای امام خمینی(ره) به حرم ایشان آمده اند، گفت: امسال که انتخابات مجلس در پیش است این تجدید میثاق معنی دیگری دارد.

"جمال عرف" افزود، کارکنان وزارت کشور آمده اند تا در محضر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بگویند به عنوان مجری اصلی انتخابات بدون هیچگونه جانبداری و با بی طرفی کامل امانتدار آرای مردم خواهند بود.

وی با تاکید براینکه آرای مردم حق الناس است، عنوان کرد، برای کارکنان وزارت کشور در بحث انتخابات فقط قانون و رعایت آن اهمیت دارد.

41 سال پیش در 12 بهمن 1357 هجری شمسی، حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، پس از پانزده سال دوری و تبعید از وطن، درمیان استقبال پرشور مردم، قدم به خاک ایران اسلامی گذاشتند.

پس از گذشت ده روز از ورود ایشان به ایران، در روز 22 بهمن سال 1357، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به پیروزی رسید.

به همین دلیل، از روز دوازدهم بهمن، یعنی روز ورود امام خمینی (ره) به ایران تا بیست و دوم بهمن که روز پیروزی انقلاب اسلامی است، "دهه فجر" نامگذاری شده است و هر سال، جشن ها و مراسم ویژه پیروزی انقلب اسلامی در این ایام برگزار می شود.

116/117

بیشتر بخوانید:

تجدید میثاق کارکنان وزارت نیرو با آرمان های امام خمینی (ره)

تجدید میثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی

تجدید میثاق رئیس‌جمهور و اعضای دولت با آرمان‌های امام(ره)

کلیدواژه

کامنت