بهمن 20, 1398 15:21 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • امیر حاتمی: بازآمدسازی بالگردها بدون هیچ وابستگی انجام‌ می‌شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ مانعی در بخش آماده‌سازی و بازآمدسازی (اورهال) بالگردها در کشور نداریم، گفت: تاکنون با تمام توان و بدون هیچ وابستگی، پیش‌روندگی خود را در این زمینه ادامه داده ایم.

به گزارش پارس تودی، امیر سرتیپ "امیر حاتمی" روز یکشنبه در مراسم تحویل ده‌ها فروند بالگرد بازآمدسازی شده به نیروی زمینی ارتش در اصفهان، با بیان اینکه زیرساخت‌های توسعه صنعت هوایی کشور در نیروهای مسلح به طور گسترده تقویت و شبکه‌سازی شده است، افزود، نیروهای مسلح می تواند با اقتدار کامل هرگونه تجاوز و تعدی در هر سطحی را محکم پاسخ دهد.

وزیر دفاع اظهار داشت، بازآمد سازی بالگردها و هواپیماها فرایند پیچیده‌ای است که در انحصار تنها چند کشور قرار دارد و موفقیت فرزندان این سرزمین در این امر مهم، گامی اساسی است که توسط متخصصان فجر آفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با استواری و صلابت برداشته شد.

امیر سرتیپ حاتمی با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، آماده سازی و تحویل ده‌ها فروند بالگرد به نیروی زمینی ارتش را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی خواند و گفت: در پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور از جمله تهران، اصفهان، مسجد سلیمان، قزوین، کرمان و کرمانشاه بالگردهای زمین گیر شده توسط متخصصان صنایع هوایی و شرکت پنها مورد تعمیر و بازآمدسازی (اورهال) اساسی قرار گرفته است.

وزیر دفاع ادامه داد، این بالگردهای باز آمد شده (اورهال) موجب افزایش قدرت رزمی، تهاجمی و پشتیبانی نیروهای مسلح، جلوگیری از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور و کاهش هزینه‌ها به میزان بیش از 50 درصد نسبت به قیمت‌های جهانی و بهره‌گیری حداکثری از شرکت‌های دانش بنیان داخلی شد.

امیر سرتیپ حاتمی با قدردانی از نقش ارزنده شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) خاطرنشان کرد، این دستاوردها محصول کار، مدیریت جهادی و همت بلند دانشمندان و متخصصان گمنامی است که با الهام و تمسک به ارزش های انقلاب اسلامی و تجربه های هشت سال دفاع مقدس هر روز برگ زرینی از افتخار و سرافرازی را برای ایران اسلامی رقم می زنند.

مراسم تحویل بالگردهای بازآمدسازی شده با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم قربانی فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ دوم خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در اصفهان برگزار شد.

116/117

بیشتر بخوانید:

امیر حاتمی: ایران تمام مولفه‌های لازم برای پاسخ به متجاوزان را دارد

امیر حاتمی‌: ایران براساس قدرت و اقتدار درونی، هرگونه تهدیدی را پاسخ خواهد داد

کلیدواژه

کامنت