بهمن 28, 1398 13:30 Asia/Tehran [Updated: مرداد 13, 1399 14:10 Asia/Tehran]

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با اشاره به طراحی و ساخت حدود 310 قطعه برای سامانه‌های مختلف راداری و موشکی گفت: تولید این قطعات پیشرفته در ایران، 140 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه داشته است.

به گزارش پارس تودی، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه بومی‌سازی قطعات الکترونیکی و میکرو الکترونیکی شرکت صنایع الکترونیک ایران در تهران، طراحی و ساخت حدود 310 قطعه برای سامانه‌های مختلف راداری، ارتباطی، موشکی، هوایی و دریایی را در شرایط تحریم‌، اقدامی انقلابی و جهادی دانست.

سرتیپ حاتمی گفت: متخصصان جوان صنعت دفاعی ایران با تکیه بر دانش بومی و ظرفیت‌های داخلی توانسته‌اند به توانایی ساخت و تولید پیچیده‌ترین دستاوردهای پیشرفته الکترونیکی و میکرو الکترونیکی حوزه دفاعی دست یابند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی همچنین در این نمایشگاه از 15 محصول مهم و گلوگاهی صنعت خودروی ایران رونمایی کرد.

سرتیپ حاتمی با اشاره به تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران، تصریح کرد: از سرریز فناوری‌های پیشرفته حوزه دفاعی ایران، 15 محصول گلوگاهی که مورد نیاز شدید خودروسازان بود طی 2 سال اخیر با صرفه‌جویی بیش از 60 میلیون دلار تولید و این قطعات در اختیار صنعت خودرویی کشور قرار گرفته است. 

116

بیشتر بخوانید:

امیر حاتمی: بازآمدسازی بالگردها بدون هیچ وابستگی انجام‌ می‌شود

حاتمی: آمریکا تسلیم قاطعیت و توانمندی ایران در حوزه موشکی شد

کلیدواژه

کامنت