اسفند 01, 1398 03:23 Asia/Tehran [Updated: اسفند 01, 1398 06:35 Asia/Tehran]
  • تاکید لاریجانی بر اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا

«علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، عصر چهارشنبه در تماس تلفنی با "سعید نمکی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن دریافت آخرین گزارش‌ها و اطلاعات در زمینه دو مورد ابتلای قطعی به کرونا در قم، بر اتخاذ تدابیر لازم برای اقدام های پیشگیرانه و بهداشتی فوری در این خصوص تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی،‌ «علی لاریجانی»، همچنین طی گفت وگوی تلفنی جداگانه با «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش، توصیه های لازم مبنی بر صیانت از محیط مدارس نسبت به شیوع ویروس کرونا و آگاهی بخشی لازم در این باره به والدین و دانش آموزان را ارائه کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی، همچنین در گفت وگوی تلفنی دیگر با "بهرام سرمست" استاندار قم بر تشکیل  فوری جلسه شورای تامین و اتخاذ هر چه سریعتر تصمیم های پیشگیرانه به ویژه  ایمن سازی  مجامع عمومی، مدارس و دانشگاه های استان قم در قبال بیماری کرونا تاکید کرد.

«کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه از جان باختن دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا در قم خبر داد.

ویروس کرونا که از شهر ووهان چین گسترش یافت، اکنون علاوه بر این کشور به بیش از 25 کشور دیگر از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، عربستان و امارات هم سرایت کرده است.  

بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از 72 هزار نفر در چین به این ویروس مبتلا شده‌اند و 2 هزار و چهار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد: بیش از 10 هزار و 600 نفر تاکنون درمان شده‌اند.118

بیشتر بخوانید:

دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا در قم فوت کردند

 

کلیدواژه

کامنت