اسفند 02, 1398 05:35 Asia/Tehran [Updated: اسفند 02, 1398 07:18 Asia/Tehran]
  • نمکی: ایران قطعا ویروس کرونا را مهار خواهد کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب با بیان اینکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است تاکید کرد، قطعا ویروس کرونا در ایران مهار خواهد شد.

به گزارش پارس تودی، "سعید نمکی" از تشکیل ستاد مقابله با ویروس کرونا در ایران با دستور "حسن روحانی" رئیس جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: مسئولیت این ستاد با وزیر بهداشت است.

"نمکی" افزود، نخستین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با حضور تعدادی از وزرا، مسئولان سازمان مدیریت بحران, سازمان پدافند غیرعامل و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تشکیل و برای مهار این بیماری تصمیماتی گرفته شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد، همان طور که شیوع آنفلوانزا در پاییز  سال جاری خورشیدی مهار شد بیماری کرونا نیز کنترل می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران، دو نفر در شهر قم، جنوب استان تهران به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

هر دو این افراد کهولت سن داشتند.

شیوع کرونا در ماه دسامبر از شهر "ووهان"  Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین آغاز شد و ظاهرا منشا آن حیوانات غیراهلی بوده است.

این ویروس اکنون علاوه بر 30 استان چین،  به دستکم 23 کشور دیگر هم سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون دستکم 75 هزار نفر در چین به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 17000 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. 2233 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد، اطلاعات پزشکی چین نشان می‌دهد، بیش از 80 درصد از بیماران علائم خفیف دارند و بهبود خواهند یافت.

117

کامنت