اسفند 06, 1398 15:41 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1398 16:05 Asia/Tehran]
  • تولید روزانه 20 هزار لیتر مایع ضد عفونی‌کننده

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به سازمان صنایع دفاع مأموریت داد، به منظور مقابله با ویروس کرونا خط تولید مایع ضد عفونی‌کننده را به سرعت راه‌اندازی کند.

به گزارش روز سه شنبه پارس تودی، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، گفت: براساس دستور به سازمان صنایع دفاع، از امروز سه شنبه برای مقابله با ویروس کرونا، خط تولید روزانه 20 هزار تن  مایع ضد عفونی‌کننده راه‌اندازی می شود.

با راه‌اندازی این خط تولید توسط وزارت دفاع، عمده نیاز ایران به مایع ضد عفونی‌کننده رفع خواهد شد.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری نیز روز یکشنبه با صدور حکم و ابلاغ جدیدی، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران ماموریت داد از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر بیماری کرونا بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

براساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد جان‌باختگان مبتلا به ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسیده و تاکنون 95 نفر نیز در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

شیوع کرونا در ماه دسامبر 2019 از شهر "ووهان"  Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین آغاز شد و ظاهراً منشا آن حیوانات غیراهلی بوده است.

این ویروس اکنون علاوه بر 30 استان چین، به بیش از 30 کشور دیگر از جمله ایران، آمریکا، انگلیس، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، عربستان و امارات سرایت کرده است.118

بیشتر بخوانید:

تعداد جان‌باختگان مبتلا به ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسید

گفت‌ وگوی تلفنی "ظریف" و "چاووش‌اوغلو" درباره شیوع ویروس کرونا

ولایتی: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در کشور وجود دارد

 

کلیدواژه

کامنت