اسفند 14, 1398 20:37 Asia/Tehran [Updated: اسفند 14, 1398 20:40 Asia/Tehran]
  • انتقاد ایران از رفتار غیر مسئولانه دولت بحرین در قبال اتباع خود

سخنگوی وزارت امورخارجه از رفتار غیر مسئولانه دولت بحرین در قبال اتباع خود در چارچوب اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه از ابتلا به ویروس کرونا انتقاد کرد.

به گزارش پارس تودی؛ «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امورخارجه روز چهارشنبه با اشاره پیگیری‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته برای بازگشت شهروندان خارجی به کشورهای متبوع خود در چارچوب اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه از ابتلا به ویروس کرونا گفت: متاسفانه دولت بحرین با وجود آمادگی تهران برای همکاری، هیچ گونه اقدامی برای بازگرداندن اتباع خود به عمل نیاورد.

موسوی با غیرمسئولانه خواندن رفتار دولت بحرین در قبال شهروندان خود افزود: هم اکنون حدود ۱۳۰۰ نفر از شهروندان بحرینی که برای زیارت و گردشگری به ایران آمده اند به دلیل تجاهل دولت بحرین نسبت به رسیدگی به وضعیت شان مجبور به اقامت طولانی و ناخواسته در ایران شده اند. 

سخنگوی وزارت امورخارجه با تاکید بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رفتار انسان دوستانه برای رسیدگی به وضعیت شهروندان بحرینی، آمادگی تهران را برای هر گونه همکاری با بحرین با هدف عزیمت این افراد به کشور متبوعشان اعلام کرد و هر گونه تبعات تاخیر در این خصوص را متوجه دولت بحرین دانست.118

کلیدواژه