اسفند 18, 1398 13:50 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ضربه به تیم تروریستی وابسته به گروهک تروریستی جیش الظلم

مدیرکل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در مصاحبه با خبرنگاران از ضربه به تیم تروریستی وابسته به گروهک تروریستی جیش الظلم خبر داد.

به گزارش پارس تودی، مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با اقدامات پیچیده و گسترده اطلاعاتی در آن سوی مرز یک تیم تروریستی وابسته به گروهک جیش الظلم  شناسایی و به محض ورود به کشور در چتر اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفت و در روز یکشنبه 18 اسفند ماه توسط تیم های عملیاتی اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان مورد ضربه واقع شد و سرتیم عملیاتی آن بنام الیاس نارویی با نام مستعار (زبیر) به درک واصل گردید.

وی افزود: از مخفیگاه وی 2 قبضه سلاح کلاش، 10 تیغه خشاب و مقادیر متنابهی مهمات و لوازم ساخت بمب کشف گردید.

مدیرکل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت، معدوم الیاس نارویی از عناصر عملیاتی گروهک محسوب می شد که در عملیات های تروریستی متعددی از جمله فرماندهی حمله به سپاه نیکشهر و شهادت 2 تن از پرسنل سپاه پاسداران، مشارکت در انفجار اتوبوس محور خاش به زاهدان و شهادت 27 تن از پرسنل سپاه و کاشت بمب صوتی مقابل کلانتری 12 زاهدان نقش کلیدی را ایفا نموده است. 

وی در ادامه گفت: نامبرده قصد داشت با شناسایی اهداف نظامی و امنیتی در شهر زاهدان از جمله سپاه سلمان سلسله اقدامات تروریستی را در قالب عملیات انغماسی طراحی و اجرا نماید که با اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان(عج) ناکام ماند.

مدیرکل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: همچنین در تاریخ 19/11/98 یک تیم تروریستی وابسته به گروهک های تروریستی که قصد انفجار بمب در جلوی کلانتری 15 زاهدان را داشت توسط تیم عملیاتی اداره کل اطلاعات مورد ضربه قرار گرفت و 2 نفر از عوامل پس از زخمی شدن دستگیر و بمب کارگذاری شده 5 کیلویی خنثی شد و از مخفیگاه آنان 30 کیلوگرم مواد پیش ساز بمب و تعدادی چاشنی و فتیله انفجاری کشف گردید.

116/117

بیشتر بخوانید:

وقوع دو انفجار در زاهدان/ گروهک تروریستی جیش الظلم مسئولیت انفجارها را بر عهده گرفت

سردار پاکپور: نفر دوم گروهک تروریستی «جیش‌الظلم» به هلاکت رسید

دفع تجاوز گروهک تروریستی به پاسگاه مرزی جکیگور

کلیدواژه

کامنت