اسفند 21, 1398 18:18 Asia/Tehran [Updated: اسفند 21, 1398 18:48 Asia/Tehran]
  • غریب آبادی: جامعه جهانی، تعادل از دست رفته در برجام را برگرداند

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت: طرف‌های باقی‌مانده در برجام و جامعه بین‌المللی باید از طریق برداشتن گام‌های عملی معتبر، تعادل از دست رفته در این توافق را برگردانند.

به گزارش پارس تودی، «کاظم غریب آبادی» در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین با یادآوری خسارت‌های اقتصادی ایران بر اثر تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا یادآور شد: دولت‌های باقیمانده در برجام باید براساس تجربیات گذشته، خسارات وارده را جبران و زمینه را برای تداوم این توافق فراهم کنند.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین با اشاره به گام‌های تهران برای کاهش تعهداتش در برجام، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای بازگرداندن همه گام های جبرانی که در راستای بندهای 26 و 36 توافق برجام برداشته، اعلام کرده اما تحقق این امر، نیازمند بسیج عملی ظرفیت‌ها در طرف‌های باقیمانده برای انجام تعهداتشان است.

غریب آبادی همچنین با اشاره به ادعای رژیم آمریکا مبنی بر تحریم نبودن ایران برای تامین دارو و غذا، تاکید کرد: آمریکا با ایجاد محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها برای نقل و انتقال مالی از یک سو و تهدید شرکت‌های دارویی و پزشکی از سوی دیگر، عملا مانع ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران شده است.

133/118

بیشتر بخوانید:

غریب آبادی: نظارت و راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برجام ادامه دارد

کلیدواژه

کامنت