اسفند 28, 1398 13:28 Asia/Tehran [Updated: اسفند 28, 1398 14:24 Asia/Tehran]
  • قاسمی: وجدان‌های بیدار برای رفع تحریم‌های آمریکا اقدام کنند

سفیر کشورمان در فرانسه تاکید کرد: «وجدان‌های بیدار» به شکلی شایسته و انسانی برای شکستن و رفع تحریم‌های آمریکا در این برهه حساس از تاریخ بشری اقدام کنند.

به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» با ارسال نامه‌های جداگانه به شماری از مقامات ارشد و شخصیت‌های سیاسی، پارلمانی، فرهنگی و رسانه‌ای فرانسه، با اشاره به تهدیدی که اپیدمی کرونا برای همه جوامع بشر ایجاد کرده است، یادآور شد: تحریم‌های یکجانبه، غیرقانونی، غیرانسانی و غیراخلاقی آمریکا مانع دسترسی ایران به اقلام پزشکی، بهداشتی، دارو و تجهیزات درمانی و هر گونه نقل و انتقال مالی شده است.

قاسمی با تاکید بر اینکه جامعه جهانی نباید تحت تاثیر یکجانبه‌گرایی آمریکا، جان انسان‌ها را نادیده بگیرد، خاطرنشان کرد: شخصیت‌های برجسته فرانسوی با نگاه انسانی و بشردوستانه خود در جهت توقف و رفع این تحریم‌ها تلاش کنند، چراکه در شرایط کنونی، این تحریم‌ها صرفا جان انسان‌های بی‌گناه در ایران، منطقه و حتی جهان را نشانه رفته است.

کاخ سفید از 8 مه 2018 ضمن خروج از توافق هسته‌ای با ایران، همه مسیرهای اقتصادی و سرمایه گذاری، نفت، پتروشیمی، شرکت های بیمه و افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی را تحریم کرد.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان نیز پیش‌ از این در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد با تاکید بر لزوم رفع همه تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا ضد ایران، تصریح کرد: با وجود توانمندی علمی نظام سلامت ایران، تحریم‌ و پیش‌شرط‌ های آمریکا برای ممانعت از فروش دارو و تجهیزات پزشکی، تلاش‌ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایران را با موانع جدی مواجه کرده است.138/118

بیشتربخوانید:

تاکید فرانسه بر مخالفت اروپا با سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران/ تحلیل

کلیدواژه