فروردین 06, 1399 08:33 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • رحمانی فضلی: ایران در حوزه امکانات، کالا و نیروی انسانی مشکلی ندارد

وزیر کشور با تاکید بر این که در حوزه امکانات، کالاها و نیروی انسانی مشکلی نداریم، گفت: رعایت اصول بهداشتی مردم و همکاری آنها با دولت و ارگان ها، می‌تواند تعداد و میزان هزینه های انسانی و طول دوره شیوع ویروس کرونا را کم کند.

به گزارش پارس تودی، "عبدالرضا رحمانی فضلی" عصر سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی ابعاد انتظامی مدیریت مقابله با کرونا که در وزارت کشور برگزار شد، افزود، به دستور رئیس جمهور و مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد روز سه شنبه تشکیل جلسه داد و این جلسه در خصوص پیشنهاداتی بود که وزارت بهداشت برای شرایط کنونی کشور به این ستاد ارائه کرده بود.

وی ادامه داد، مقرر شد که در این کمیته تصمیمات با نظر همه افراد و اعضا جمع بندی شود. نتایجی که ما تا الان داشتیم که حتما باید به تصویب ستاد برسد، این است که  مسیری که پیش رو داریم باید با جدیت ادامه یابد و با پیگیری و دقت لازم همه ظرفیت های کشور چه از نظر امکانات، سازمان ها، ‌تجهیزات، قوانین و مقررات همه پای کار بیایند تا بتوانیم دوره  شیوع ویروس کرونا را کاهش دهیم.

وزیر کشور با تاکید بر این که مانند همیشه محور اصلی این کار به دوش مردم خواهد بود گفت: این که ما چقدر موفق به کوتاه کردن این دوران هستیم و چقدر موفق می شویم جلوی هزینه های انسانی را بگیریم، سه مولفه مهم دارد. یکی نیروی انسانی، کادر تخصصی، امکانات و تجهیزات است. مولفه دیگر مردم هستند و مولفه سوم شرایط عمومی از نظر تامین کالاها و امکانات است.

رحمانی فضلی با تاکید بر این که  در حوزه امکانات و کالاها تا الان هیچ مشکلی نداشتیم گفت: در حوزه نیروی انسانی و تجهیزات و خدمات لازم هیچ مشکلی نداریم و تمام نیروهای متخصص و تمام کسانی که در حوزه بهداشتی و درمانی اعم از نیروهای نظامی و نیروهای وزارت بهداشت و بهزیستی و هلال احمر پای کار هستند و از طرف دیگر تمام ظرفیت های لازم در این حوزه هم از طرف مردم بسیج شده است بنابراین تا الان مشکلی نداریم.

وی افزود، حتی از نظر تخت و امکانات شرایط ما بیش از نیازی است که داریم،  و از طرف دیگر ارتش و سپاه همه پای کار آمدند و مراکز نقاهتگاهی و استراحتگاهی را درست کردند.

117

بیشتر بخوانید:

برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی و مقابله با کرونا؛ فردا در سراسر ایران

ورود به شیب نزولی کرونا با کاهش 75 درصدی ترددها

بهبود 8931 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور

روحانی : با کمک همدیگر از معضل کرونا عبور خواهیم کرد

کلیدواژه

کامنت