فروردین 07, 1399 16:31 Asia/Tehran [Updated: فروردین 07, 1399 16:53 Asia/Tehran]
  • روحانی: ایران و افغانستان همیشه در کنار هم بوده اند

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: دو ملت ایران و افغانستان همواره در کنار هم بوده و در مشکلات یاری‌رسان یکدیگر بوده‌اند.

به گزارش پارس تودی، «حسن روحانی» رئیس جمهور روز پنج شنبه در حاشیه ارتباط ویدئویی با «حسین سلیمانی» رئیس بیمارستان شهید آیت‌الله صدوقی یزد در جریان روند مراجعه بیماران و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران کرونایی قرار گرفت و با «محمد یسنی» شاعر افغانستانی که به دلیل ابتلا به کرونا در این بیمارستان بستری شده است، گفت وگو کرد.

روحانی در این گفت وگوی تلفنی با آرزوی سلامتی برای همه بیماران در کشورهای مختلف گفت: در فرهنگ ایران کمک به همنوع یک افتخار است.

 رئیس جمهور افزود: دو ملت ایران و افغانستان همواره در کنار هم بوده و در مشکلات یاری‌رسان یکدیگر بوده‌اند.

«محمد یسنی» شاعر افغانستانی نیز در گفت‌وگو با رئیس جمهوری اسلامی ایران، ضمن قدردانی از تلاش‌های کادر پزشکی و درمانی ایران و ارائه خدمات فوق‌العاده درمانی به بیماران اظهار کرد: تاریخ ایران افتخارات زیادی داشته و مطمئنا این همبستگی و خدمات ارزنده برای غلبه بر مشکلات هم برگی دیگر به افتخارات ایران خواهد افزود.

همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد؛ این ویروس اکنون علاوه بر چین، به بیش از 195 کشور دیگر نیز سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از478 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 114هزار نفر بهبود یافته‌اند و دست‌ِکم 21 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند

133/118

بیشتر بخوانید: 

روحانی: همه دولت‌ها و ملت‌ها باید برای مبارزه با کرونا در کنار هم باشند

روحانی : با کمک همدیگر از معضل کرونا عبور خواهیم کرد

کلیدواژه

کامنت