فروردین 09, 1399 05:15 Asia/Tehran [Updated: فروردین 09, 1399 12:29 Asia/Tehran]
  • ابراز امیدواری نماینده ایران از تلاش‌های سازمان ملل متحد​​​​​​​ برای رفع تحریم‌ها 

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به پیگیری‌های دیپلماتیک ایران برای مبارزه با کرونا، ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان برای رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا برای مقابله بهتر با کرونا به نتیجه برسد.

به گزارش پارس تودی؛ مجید تخت روانچی عصر جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرانی مقیم سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه ایران از نظر پزشکی و تجهیزات مربوطه در سطح خوبی قرار دارد، یادآور شد: تحریم‌های ظالمانه‌ آمریکا موجب شده است، ایران نتواند از همه ظرفیت‌هایش برای مبارزه با ویروس کرونا استفاده کند.

روانچی، مبارزه با کرونا را نیازمند اقدام منسجم بین‌المللی دانست و گفت: تحریم‌های ایران تمام بشریت را مورد حمله قرار می دهد.

تخت روانچی افزود: وقتی به ناحق، ناعادلانه و ظالمانه اجازه ندهند از ظرفیت‌های یک کشور استفاده شود، تنها یک یا دو کشور ضربه نمی بینند بلکه همه جامعه بین المللی از این اقدام متضرر می شوند.

مجید تخت روانچی به نامه اخیرا هشت کشور به دبیرکل سازمان ملل برای رفع تحریم های ایران اشاره کرد و افزود: تحریم‌های یکجانبه آمریکا از اقدامات بهینه کشورها برای مبارزه کرونا جلوگیری می کند.

به رغم درخواست‌ها و فشارهای بین المللی برای رفع تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم مقابله با آن، واشنگتن هم چنان بر تداوم این رویکرد غیر انسانی تاکید می کند.

در این راستا وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه (26 مارس) از اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران خبر داد. 

دولت ترامپ عملا "تروریسم‌پزشکی" را در کنار "تروریسم‌اقتصادی" علیه ملت ایران اعمال می کند و با تداوم این روند مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.118

کلیدواژه

کامنت