فروردین 09, 1399 15:16 Asia/Tehran [Updated: فروردین 09, 1399 15:56 Asia/Tehran]
  • ربیعی: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت

سخنگوی دولت از ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ماه خبر داد و گفت: تمام محدودیت‌های اعلام شده در این طرح اجرا خواهد شد.

به گزارش پارس تودی، "علی ربیعی" روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفت: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اولین مصوبه چگونگی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود. با گزارش هایی که ارائه شد این طرح تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت و تمام محدودیت ها که اعلام شده تا این روز  اجرا می‌شود.

ربیعی افزود، دومین بحث در خصوص افراد مبتلا به ویروس کرونا  بود.  در این زمینه قرار شد افرادی که تشخیص داده می‌شود مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، طبق پروتکل‌های بهداشتی قرنطینه شوند. این افراد اگر از قرنطینه شدن خود تبعیت نکردند کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز تمهیدات حقوقی و قضایی لازم را برای وادار کردن این افراد به قرنطینه در نظر می گیرد و این تمهیدات را ابلاغ خواهد کرد.

سخنگوی دولت اضافه کرد،  در این جلسه همچنین در خصوص حمایت از شهروندانی که امکان مناسب برای درمان و بستری کردن خانواده­‌هایشان ندارند، مطرح شد.  چرا که بسیاری از خانه‌ها کوچک است و اتاق زیادی ندارند و اگر فردی مبتلا شود همه دچار رنج می شوند بنابراین دولت در جهت حمایت از این خانوارها، امکانات و تسهیلات بستری شدن این افراد در نقاهتگاه‌ها را با هزینه‌های دولت فراهم خواهد کرد.

به گفته کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ظهر دیروز تا امروز بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 3076 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شده و در مجموع تعداد مبتلایان به این ویروس به 35 هزار و 408 نفر رسیده است.

بر اساس اعلام "جهانپور"، خوشبختانه تاکنون یازده هزار و 679 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا نیز بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  همچنین گفت: در طول 24 ساعت گذشته،  139  نفر از مبتلایان به «کووید 19» (ویروس کرونا) جان خود را از دست دادند و شمار جان باختگان این بیماری در کشور به 2517 نفر رسیده است.

139/117

بیشتر بخوانید:

بهبود 11679 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور

 

کلیدواژه

کامنت