فروردین 11, 1399 16:59 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • بازتاب بین‌المللی نامه سینماگران و هنرمندان ایرانی به هنرمندان جهان

نامه سینماگران و هنرمندان ایرانی به هنرمندان جهان درباره وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش پارس تودی، خبرگزاری "اسپوتنیک" روسیه در گزارشی درخصوص نامه سینماگران و هنرمندان ایران خطاب به هنرمندان سراسر جهان نوشت: مردم ایران امروز با دو بحران مواجه‌ هستند؛ بحران مشترکی به ‌نام «کرونا» که شما می‌شناسید و بحران «تحریم» که کاش هرگز نشناسید.

اسپوتنیک به نقل از هنرمندان ایران نوشت: برای ما هنرمندان ایرانی، اکنون مهم است که بدانیم شما (هنرمندان جهان) در مورد وضعیت بیماران کرونایی، کودکان و سالخوردگان در آستانه ابتلا و کمبودهای خسارت‌ بار جامعه پزشکی ایران در این بحران، چه فکر می‌کنید، چه می‌گویید و چه اقدامی انجام می دهید.

این نامه که به امضای صدها هنرمند برجسته ایرانی رسیده و به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، چینی و ژاپنی ترجمه شده است، توجه روزنامه‌های «کوریره دلا سرا» و «موندو» ایتالیا را نیز به خود جلب کرد.

روزنامه موندو با انتشار عکسی از تجمع هنرمندان ایران مقابل خانه هنرمندان در تهران، خواسته آنها از هنرمندان جهان را بازتاب داد. 

نامه سینماگران و هنرمندان ایرانی همچنین در سایت فستیوال فیلم فرانسه، دویچه وله آلمان و برخی رسانه‌ها و خبرگزاری مصر و ترکیه نیز بازتاب داشته است.  

شبکه "LBC" لبنان هم با بازتاب این نامه عنوان کرد: در نامه هنرمندان ایرانی خطاب به همتایان خود در سراسر جهان آمده است؛ کاش آنقدر دیر نشود که هنرمندان متعهد و تاثیرگذار بر افکار عمومی جهان، پیش از آنکه قصه ظلمی را که بر مردم ایران در این بحران می‌رود، به گوش قدرتمندان و سیاستمداران برسانند، نفس خودشان از ابتلا به این بلا، به شماره افتاده باشد.

138/117

بیشتربخوانید:

ظریف: ادامه یکجانبه گرایی در زمان کرونا به شکست دوباره‌ اخلاق منجر می‌شود

کلیدواژه

کامنت