فروردین 11, 1399 18:34 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ربیعی: ادعای آمریکا مبنی بر دسترسی ایران به دارو بی پایه و اساس است

سخنگوی دولت، ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها در دسترسی تهران به داروها و اقلام بهداشتی را بی‌پایه و اساس دانست.

به گزارش پارس تودی، "علی ربیعی" روز دوشنبه در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، خاطرنشان کرد: واشنگتن در حالی مدعی بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها در دسترسی ایران به داروها و اقلام بهداشتی است که مانع هرگونه مبادلات بانکی می‌شود.

ربیعی با بیان اینکه دروغگویی آمریکا موجب تجدید نظر کشورها در سیاست‌هایشان شده است، افزود، امروز کشورهای بیشتری در حال نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا هستند چرا که برای آن‌ها روشن شده ادعای حمایت آمریکا از مردم ایران، واهی و بدخواهانه است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه غلبه جهانی بر کرونا بدون پیگیری و اطمینان از پیروزی همه کشورهای جهان امکان پذیر نیست، تصریح کرد، وادار کردن آمریکا برای لغو تحریم‌های یک‌جانبه‌اش یک مسئولیت بین‌المللی است و پیروی و اعمال این تحریم‌ها، بر سلامت بین‌الملل اثر خواهد گذاشت. 

در هفته های اخیر به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان و ایران، نهادهای بین المللی و شماری از مقامات کشورهای مختلف از جمله ترکیه، روسیه، پاکستان و چین خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران شده‌اند.

تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه واشنگتن که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم ایران به ویژه بیماران کرونایی شده است.

با این حال، آمریکا همچنان بر ادامه رویکرد تحریمی خود در چارچوب سیاست فشار حداکثری علیه ایران اصرار دارد و به صورت مستمر به اعلام تحریم های جدید علیه تهران می پردازد.

117

بیشتر بخوانید:

ربیعی: تروریسم اقتصادی آمریکا، ملت ایران را هدف قرار داده است

ظریف: جهان نظاره‌گر تحریم‌های قلدر نباشد

کلیدواژه

کامنت