فروردین 13, 1399 14:09 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • بهبود 15473  نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، تاکنون 15 هزار و 473 نفر از کسانی که در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری ایران پرس، دکتر "کیانوش جهانپور" روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور اظهار داشت، از ظهر دیروز تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 2987، بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شده و در مجموع تعداد مبتلایان به این ویروس به 47 هزار و 593 نفر رسیده است.

"جهانپور" ادامه داد، خوشبختانه تاکنون پانزده هزار و 473 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: در طول 24 ساعت گذشته،  138  نفر از مبتلایان به «کووید 19» (ویروس کرونا) جان خود را از دست دادند و شمار جان باختگان این بیماری در کشور به 3036 نفر رسیده است.

"جهانپور" در ادامه اظهار داشت، مشارکت در طرح غربالگری کرونا در کشور از مرز 67 میلیون نفر گذشته و توصیه وزارت بهداشت به مردم، مشارکت در خوداظهاری از طریق سامانه salamat.gov.ir است.

وی افزود، همان طور که امروز اعلام شد به دنبال اجرای مراحل فاصله گذاری اجتماعی و تشدید آن در ایام نوروز، در روزهای آتی به سمت اجرای فاصله گذاری هوشمند خواهیم رفت. امیدواریم در هفته‌های آتی به سمت مهار این بیماری برویم. البته در حال حاضر همچنان در مرحله مدیریت بیماری هستیم و فعلا صحبت در مورد مهار بیماری زود است.

117/118

بیشتر بخوانید:

روحانی: روند شیوع ویروس کرونا در تمام استانها نزولی است

موفقیت در مقابله با کرونا، بخاطر همکاری و حمایت مردم بوده است

کلیدواژه

کامنت