فروردین 13, 1399 20:42 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • موسوی: صدور رای علیه بانک المستقبل توسط دولت بحرین، فاقد ارزش حقوقی است

سخنگوی وزارت خارجه با رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل، مدیران آن و چند بانک ایرانی دیگر، گفت: آرای صادره فاقد هرگونه ارزش حقوقی است.

به گزارش پارس تودی؛ "سیدعباس موسوی" روز چهارشنبه اظهار کرد: بانک المستقبل در سال 2004 با پیشنهاد و مجوز دولت بحرین و با مشارکت مساوی بانکهای ملی و صادرات ایران و الاهلی بحرین تاسیس شده و بانک مرکزی این کشور از ابتدا از طریق بخشهای نظارتی و نمایندگان خود در هیات مدیره بانک المستقبل، نظارت مستمر و دائمی بر فعالیت ها و تراکنش های بانکی داشته است.

موسوی افزود: اقدام سیاسی و غیر قانونی دولت بحرین مبنی بر تصرف بانک المستقبل و اداره آن توسط بانک مرکزی بحرین در 30 آوریل 2015 باعث شد که سهام داران ایرانی آن بانک (بانکهای ملی و صادرات) موضوع را از طریق محکمه بین المللی پیگیری کنند.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه در چنین شرایطی صدور حکم از سوی نظام بحرین، غیرقابل درک و فاقد وجاهت قانونی است تصریح کرد: آرای صادره بر مبنای پرونده‌ای ساختگی صورت گرفته و اتهامات جعلی علیه محکومان آن فاقد هرگونه ارزش حقوقی بوده و دولت بحرین در قبال آن مسئول است.

موسوی، این اقدام دولت بحرین را سوء استفاده آشکار از فضای معطوف شده افکار عمومی به مبارزه با شیوع ویروس کرونا و همراهی با فشار حداکثری دولت آمریکا دانست و تاکید کرد: ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.

118

کلیدواژه