فروردین 14, 1399 15:05 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • رونمایی از دستاوردهای جدید سپاه برای مقابله با ویروس کرونا؛ به زودی

سخنگوی سپاه پاسداران ضمن تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات این نهاد در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، گفت: در روزهای آینده از دستاوردهای جدید بهداشتی و درمانی سپاه برای رویارویی با کرونا رونمایی خواهیم کرد.

به گزارش پارس تودی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «رمضان شریف» در تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات سپاه و بسیج در کمک به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: طی روزهای اخیر علاوه بر ادامه اقدامات گذشته که تحت راهبری فرمانده کل سپاه و قرارگاه پدافند زیستی سپاه و بسیج انجام پذیرفته است، شاهد افزوده شدن ظرفیت‌های جدید برای مقابله جدی‌تر با این ویروس خواهیم بود.

سخنگوی سپاه تصریح کرد: در این راستا افزایش تخت‌های بستری و نیز مراقبت‌های ویژه ICU در بیمارستان‌های سپاه در سراسر کشور به ویژه در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) و همچنین تکمیل و آماده به کار شدن نقاهتگاه هزار تختی این بیمارستان انجام شده است.

سردار شریف با اشاره به ادامه رزمایش دفاع بیولوژیک در سراسر کشور خاطر نشان کرد: قرارگاه های 10 گانه نیروی زمینی در مناطق ماموریتی این نیرو در استان‌های کشور در روزهای اخیر وارد مراحل جدید شده اند و با فراگیری خود تقریبا کلیه مراکز استان‌ها و 3 هزار نقطه هدف گذاری شده حداقل یک نوبت تحت تاثیر تلاش‌ها و برنامه‌های ضد عفونی توسط یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه و بسیج قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: تهیه و توزیع مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی مانند ماسک و دستکش بین محلات و مردم با جدیت ادامه دارد و کارگاه های تولیدی جدیدی به شبکه تولید این گونه اقلام در بسیج افزوده شده است و تعداد زیادی از کارگاه‌های مردمی و فعال در این عرصه نیز مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفته اند و ظرفیت تولید ماسک هم اکنون از 3 میلیون عدد در روز عبور کرده است.

سخنگوی سپاه همچنین با اشاره به فعالیت‌های مستمر و شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و بخش‌های تحقیقات و پژوهش‌های سپاه و بسیج برای دستیابی به دستاوردهای جدید و توسعه توانمندی‌ها برای تشخیص، پیگیری، مراقبت و درمان بیماری کرونا گفت: به فضل الهی در چند روز آینده از دستاوردهای جدید بهداشتی و درمانی سپاه در کمک‌های موثر در این فرایند رونمایی خواهیم کرد.

سردار شریف کمک به دستگاه‌ها و سازمان‌های فعال در روند نظارت و کنترل اماکن، مراکز فروش، ترمینال های مسافری، ترددها و اعمال طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را از دیگر اقدامات جاری سپاه و بسیج محسوب و افزود: فعالیت‌های اطلاعاتی برای شناسایی اماکن انباشت و احتکار اقلام بهداشتی و درمانی، گران‌فروشی و کم‌فروشی همچنان با کمک موثر هموطنان توسط سازمان اطلاعات سپاه و بسیج ادامه دارد.

وی بیمارستان‌های صحرایی و سیار سپاه را آماده خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی دانست و گفت: نیروی زمینی سپاه 9 بیمارستان سیار را آماده مأموریت داشته است که تاکنون 4 بیمارستان به شهرهای بابل، گرگان، کاشان و قم اعزام و بیمارستان شهید صدوقی نیز در تهران مستقر شده است.

سخنگوی سپاه، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و همچنین بیمارستان فوق تخصصی بقیه الله الاعظم (عج) را  از مجموعه های کلان فعال در مقابله با کرونا معرفی و افزود: بیمارستان بقیه الله از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود 14 هزار مراجعه کننده داشته است که از این تعداد 2 هزار و 560 بیمار قطعی و مشکوک به کرونا را بستری کرده است  و بیش از دوهزار نفر آنان ترخیص شده اند.

سردار شریف اقدامات کادر درمانی بیمارستان های سپاه در رویارویی با کرونا را مبتنی بر مطالعات علمی و پژوهش های پزشکی و منطبق با پروتکل ها و استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیف و با اشاره به فعالیت جنبی آن در این راستا خبر داد: خط تولید ماسک N95 به عنوان مناسب ترین ماسک مورد استفاده در جهان با تلاش متخصصین  بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) در روزهای اخیر راه اندازی و با ظرفیت تولید 3 الی 4 هزار ماسک در روز فعال شده است.

وی تشکیل همزمان قرارگاه سلامت و معنویت با مسئولیت نماینده ولی فقیه در سپاه را از جمله اقدامات ارزشمند و تأثیرگذار در صحنه این جهاد ملی قلمداد و تصریح کرد: این قرارگاه به طور مستمر و روزانه و از طریق ارتباط تصویری زنده و برخط با قرارگاه های فرعی سلامت و معنویت در سپاه های استانی که تحت مسئولیت مسئولین نمایندگی ولی فقیه در سپاه های استانی مدیریت می‌شوند به ارزیابی وضعیت و اقدامات صورت پذیرفته می پردازند.

116

بیشتر بخوانید:

تصاویر: برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه پاسداران در ساری  

رزمایش بهداشتی درمانی نیروی زمینی سپاه در هفت استان

احداث 3 بیمارستان صحرایی توسط سپاه پاسداران برای مبارزه با کرونا 

کلیدواژه

کامنت