فروردین 16, 1399 18:06 Asia/Tehran [Updated: فروردین 16, 1399 18:10 Asia/Tehran]
  • حناچی: تحریم‌های آمریکا، مقابله ایران با ویروس کرونا را مختل کرده است

شهردار تهران در یادداشتی در روزنامه گاردین با انتقاد از تشدید تحریم‌های آمریکا همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان تاکید کرد: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا روند مبارزه ایران با ویروس کرونا را دچار اختلال کرده است.

به گزارش پارس تودی؛ «پیروز حناچی» شهردار تهران در یادداشتی برای روزنامه گاردین که روز شنبه منتشر شد، با اشاره به اینکه اکنون زمان سیاست‌های انتقام‌جویانه کشورها علیه یکدیگر نیست، افزود: هجوم ویروس کرونا یک واقعیت را برای همه روشن کرده است؛ هیچ شهر یا ملتی نمی‌تواند در برابر بحران‌های جهانی بی تفاوت باشد.

حناچی در ادامه یادداشت خود آورده است:‌ برای مبارزه بهتر با این بحران جهانی، سیاستمداران باید تشخیص دهند، مسیر تعقیب منافع ملی جدا و یا مغایر با منافع جهانی و پاسخگویی مشترک جامعه بین المللی به این بحران‌ها نیست. 

شهردار تهران در ادامه با اشاره به ابتلای بیش از 50 هزار شهروند ایرانی به ویروس کرونا یادآور شد: تحریم‌های ایالات متحده نه تنها افراد و شرکت‌های آمریکایی را از تجارت قانونی با ایران منع می‌کند بلکه این تحریم‌ها به دلیل فرامرزی بودن، مانع دیگر کشورها و شرکت‌ها برای انجام تجارت مشروع با ایران از جمله فروش اقلام دارویی و پزشکی می‌شود.

حناچی همچنین با اشاره به تشدید تحریم‌های واشنگتن ضد تهران باوجود مخالفت‌های جامعه بین الملل تاکید کرد: اگر رهبران جهانی نتوانند از این فرصت برای تغییر استفاده کنند همه مردم جهان در برابر بیماری‌های واگیردار، فجایع زیست محیطی، گرم شدن کره زمین، تروریسم، افراط گرایی و سایر تهدیدهای مشترک بسیار آسیب پذیر خواهند بود.118

کلیدواژه

کامنت