فروردین 17, 1399 17:08 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • شمخانی: مخالفت آمریکا با اعطای تسهیلات درخواستی ایران، جنایت علیه بشریت است

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، مخالفت آمریکا با اعطای تسهیلات درخواستی ایران از صندوق بین‌المللی پول را مصداق واقعی جنایت علیه بشریت عنوان کرد.

به گزارش پارس تودی، "علی شمخانی" روز یکشنبه در توییتر نوشت: «تحریم اقلام بهداشتی، اقدامی غیرقانونی، ضد حقوق بشری و دشمنی آشکار ترامپ با ملت ایران است.  مخالفت آمریکا با اعطای تسهیلات درخواستی ایران از صندوق بین‌المللی پول برای تامین اقلام مورد نیاز مقابله با کرونا مصداق واقعی جنایت علیه بشریت است.»

رویتز امروز در گزارشی اعلام کرد، آمریکا با پرداخت تسهیلات از سوی صندوق بین المللی پول به ایران مخالفت و تهدید کرده در صورت موافقت این صندوق با پرداخت تسهیلات به ایران کمک‌ها به این نهاد بین المللی را متوقف خواهد کرد.

تهران پیشتر خواستار دریافت وام 5 میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول  برای مقابله با ویروس کرونا شده بود.

"کریستالینا گئورگیوا" Kristalina Georgieva رئیس صندوق بین المللی پول اخیراً در بیانیه‌ای از کمک‌ مالی اضطرای این صندوق به میزان 50 میلیارد دلار به کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا خبر داده بود.

"محمد جواد ظریف" وزیر خارجه کشورمان 22 اسفند در توییتی با اشاره به درخواستِ بانک مرکزی ایران برای دسترسی فوری به این امکان صندوق بین المللی پول تاکید کرد، صندوق بین‌المللی پول و هیات مدیره آن باید به وظایف خود پایبند باشند و در طرف درست بایستند و مسئولانه عمل کنند.

116/117

بیشتر بخوانید:

درخواست ظریف از صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با کرونا

کلیدواژه

کامنت