فروردین 19, 1399 09:48 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • سفیر ایران استوارنامه‌ خود را تقدیم رییس‌جمهوری برزیل کرد

«حسین قریبی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رییس‌ جمهوری برزیل استوار خود را تسلیم وی کرد.

به گزارش پارس تودی، حسین قریبی سفیر جدید ایران در برازیلیا در دیدار با رئیس جمهوری برزیل با اشاره به مناسبات و روابط طولانی مدت و دوستانه دو کشور، اقتصاد برزیل را بزرگترین در منطقه و یکی از قدرت‌های نو ظهور اقتصادی در جهان توصیف کرد که می‌تواند مکمل اقتصاد ایران باشد.

وی اظهار داشت: مقابله با شیوع کرونا موجب ایجاد فرصتی برای همبستگی بیشتر ملت‌ها و کشورها با یکدیگر شده و ضروری است که دو دولت ضمن تداوم اقدامات درمانی و بهداشتی به دنبال تدابیر و تمهیداتی برای برخورد با آسیب‌های اقتصادی دوران پسا کرونا نیز باشند و ایران و برزیل ظرفیت‌های زیادی در این زمینه دارند که می‌تواند به خوبی مورد بهره برداری به ویژه بخش‌های خصوصی دو کشور قرار گیرد.  

«ژائیر بولسونارو» رییس جمهوری برزیل نیز در این دیدار با تمجید از جایگاه ایران به عنوان کشوری تاریخی، بر ضرورت همکاری دو طرف جهت تقویت مناسبات به ویژه در عرصه تجاری تاکید کرد.

در این دیدار که وزیر امور خارجه و دبیر کل وزارت خارجه برزیل نیز حضور داشتند، بولسونارو با اشاره به تلاش‌های این کشور برای مقابله با کرونا و نیز صدمات زیاد به اقتصاد و آسیب‌پذیری بخشی از جامعه به لحاظ تعطیلی کسب و کارها، لزوم برنامه‌ریزی برای برخورد با این مشکلات را مورد توجه قرار داد و تقویت همکاری‌های اقتصادی برای جبران این صدمات در دوره پس از کرونا را ضروری دانست.

رییس جمهوری برزیل و سفیر کشورمان در این دیدار همچنین در خصوص ابعاد مختلف روابط دوجانبه ایران و برزیل و ضرورت تقویت این روابط گفت وگو و تبادل نظر کردند.

116

 

کلیدواژه

کامنت