فروردین 20, 1399 06:02 Asia/Tehran [Updated: فروردین 20, 1399 11:04 Asia/Tehran]
  • تخت روانچی: جهان برای مبارزه موثر با کرونا خواستار لغو تحریم‌های آمریکا شود

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد سه شنبه شب در نامه ای به رئیس مجمع عمومی این سازمان، تحریم‌های یکجانبه آمریکا را به نفع ویروس کرونا و به ضرر همه کشورها دانست و خواستار لغو آنها شد.

به گزارش پارس تودی، "مجید تخت روانچی" در این نامه که به مناسبت تصویب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل تحت عنوان «همبستگی جهانی در مبارزه با کرونا» ارسال شد، تصریح کرد، در زمانه سخت کنونی که آتش کرونا همه مناطق و کشورها را در نوردیده است، همبستگی و همکاری بین‌المللی ضروری است چون همه کشورها در مبارزه با این بیماری فراگیر در یک جبهه قرار دارند.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با اشاره به مشکلاتی که تحریم های غیرانسانی آمریکا برای کشورهای تحت تحریم در مبارزه با کرونا ایجاد می‌کند، افزود، این وضعیت نه تنها به ضرر شهروندان این کشورها بلکه به زیان مبارزه جهانی علیه کرونا و سلامت تمامی ساکنان کره زمین است.

تخت روانچی در ادامه تاکید کرد برای مبارزه مؤثر با کرونا، رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به نفع کل جهان بوده و یک ضرورت است.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل همچنین با اشاره به درخواست‌های فزاینده جهانی برای لغو تحریم‌های یکجانبه که از سوی دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل، رهبران جهان و نهادهای غیردولتی و جامعه مدنی نیز مطرح شده، اظهار داشت، آمریکا در عوض اجابت این درخواست ها، نه تنها نسبت به لغو تحریم های یکجانبه غیرقانونی خود عمل نکرده، بلکه در مواردی این تحریم‌ها را نیز تشدید کرده است.

2 هفته پیش هم نماینده ایران و هفت کشور دیگر در سازمان ملل متحد طی نامه مشترک به دبیرکل این سازمان، بر لزوم لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا به منظور افزایش توانایی کشورهای تحت تحریم در مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرده بودند. طی روزهای گذشته، 10 کشور دیگر نیز به امضا کنندگان این نامه پیوسته‌اند.

117

کامنت