فروردین 20, 1399 11:37 Asia/Tehran [Updated: فروردین 20, 1399 11:43 Asia/Tehran]
  • طنین بانگ

مردم سراسر ایران اسلامی شامگاه چهارشنبه همزمان با شب ولادت امام دوازدهم شیعیان جهان، از فراز بام های منازل و مأذنه‌های مساجد، بانگ "یا مهدی ادرکنی" سر خواهند داد.

پنجشنبه 15 شعبان سال 1441 هجری قمری برابر با 9 آوریل 2020، مصادف با سالروز میلاد فرخنده حضرت مهدی (عج) دوازدهمین امام شیعیان جهان است.

به گزارش پارس تودی؛ شـورای هماهنگی تبلیغات اسـلامی در اطلاعیه ای با اشاره به اینکه مراسم نیمه شعبان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت از سال‌های دیگر برگزار می شود اعلام کرد: ساعت 20:45 امشب به وقت تهران، مصادف با شب ولادت حضرت مهدی (عج)، قرائت زیارت آل یاسین و دعای فرج (الهی عظم البلاء...) از مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان جهان به صورت زنده و بدون هرگونه تجمع پخش می شود.

این اطلاعیه می افزاید: مردم سراسر ایران اسلامی نیز رأس ساعت 21 از فراز بامهای منازل و مأذنه‌های مساجد، بانگ "یا مهدی ادرکنی" سر خواهند داد.

مراجع عظام تقلید در قم نیز ضمن تاکید بر ضرورت رعایت کامل نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های تدوین‌شده برای مقابله با ویروس کرونا، نیمه شعبان را فرصتِ مغتنمِ دعا به درگاه الهی برای رفع این ویروس منحوس دانستند.

در سال های گذشته مردم ایران اسلامی و شیعیان جهان در سالروز میلاد حضرت مهدی (عج)، با حضور در اماکن مذهبی، برگزاری جشن‌های مختلف، پخش شربت و شیرینی، مولودی خوانی و مدیحه سرایی، ارادت خود را به امام عصرشان نشان می دادند اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفتند در خانه های خود این جشن بزرگ را برگزار کنند.117/118

کلیدواژه

کامنت