فروردین 20, 1399 15:36 Asia/Tehran [Updated: فروردین 20, 1399 16:18 Asia/Tehran]
  • استقبال ایران از ایده روسیه برای ایجاد کریدور سبز به جای جنگ اقتصادی

 وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه کرونا ممکن است به کشورهای همسایه نیز سرایت کند، تاکید کرد: جمهوری اسلامی از ایده روسیه مبنی بر ایجاد کریدور سبز به جای جنگ اقتصادی و تحریم استقبال می‌کند.

به گزارش پارس تودی، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توییتر با بیان اینکه دولت آمریکا همچنان در مقابل خواسته جهانی برای رفع تحریم‌های ایران به منظور مقابله با کرونا مقاومت می‌کند، افزود: کشورهای زیادی برای کنترل ویروس کرونا مرزهای جغرافیایی خود را بسته‌اند اما مرزهای کمک‌رسانی خود را باز کرده‌اند. 

ظریف روز گذشته (سه شنبه) نیز با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران نیازی به صدقه دولت آمریکا ندارد، بر ضرورت لغو تحریم‌های واشنگتن ضد تهران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه یادآور شد: تهران از رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد تا مانع فروش نفت و دیگر تولیدات ایران و خرید نیازهایش و کسب و تولید درآمد نشود.

با وجود شیوع ویروس مرگبار کرونا در جهان و لزوم مبارزه همه جانبه با آن، آمریکا همچنان بر ادامه رویکرد تحریمی خود در چارچوب سیاست فشار حداکثری ضد ایران اصرار دارد و به طور غیرقانونی برخی منابع مالی و اموال ایران را در خارج از ایران مسدود کرده است.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد.

هم‌اکنون تمامی کشورهای جهان درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند؛ با نزدیک شدن تعداد افراد مبتلا به این ویروس به مرز یک میلیون و 500 هزار نفر در سراسر دنیا، تاکنون دست‌ِکم 82 هزار نفر از این تعداد جان خود را از دست دادند و بیش از 308 هزار نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.139/118

بیشتر بخوانید:

تخت روانچی: جهان برای مبارزه موثر با کرونا خواستار لغو تحریم‌های آمریکا شود

تحریم های آمریکا علیه ایران، نقض مقررات سازمان بهداشت جهانی است

 

 

کلیدواژه

کامنت