فروردین 22, 1399 12:45 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1399 14:34 Asia/Tehran]
  • اصناف بدون مجوز وزارت بهداشت اجازه بازگشایی ندارند

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همه اصناف و مراکز صنعتی از فردا باید با ثبت نام در سایت وزارت بهداشت و امضای تعهدنامه مجوز بازگشایی بگیرند در غیر این صورت فعالیت آنها غیرقانونی است.

به گزارش پارس تودی به نقل از "ایران پرس"، «محسن فرهادی» روز جمعه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت، برگزار شد، افزود: از روز شنبه 23 فروردین در همه استانهای کشور گام دوم فاصله گذاری اجتماعی با رعایت الزامات سلامت محیط کار در واحدهای صنفی اجرا می شود؛ البته در تهران با توجه به شرایط جمعیت از روز 30 فروردین این برنامه اجرا می شود.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از فردا صبح همه مالکان، مدیران و متصدیان واحدهای صنفی و صنعتی، مثلا مسئول نانوایی نه کارگران آن، باید به سایت وزارت بهداشت، به آدرس salamat.gov.ir مراجعه کنند و اطلاعات خودشان را شامل کد ملی، آدرس و مشخصات واحد صنفی و صنعتی وارد کنند و تعهد دهند که مقررات بهداشتی را رعایت می کنند و می توانند با رعایت شرایط بهداشتی فعالیت خودشان را منطبق کنند.

فرهادی تاکید کرد: با ثبت نام اصناف و مراکز صنعتی در سایت وزارت بهداشت می توانند مجوز فعالیت بگیرند در غیر این صورت مجوز فعالیت نخواهند داشت.

وی افزود: فاصله گذاری اجتماعی یعنی واحد صنفی یا صنعتی در راستای ارائه خدمت هم باید سلامت خود و مشتریان را تامین کند و هم فعالیت اقتصادی خودش را انجام دهد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: گام دوم فاصله گذاری اجتماعی زمانی موفق می شود که تمام کسانی که ذی نفع هستند یعنی همه خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان و آحاد مردم مشارکت داشته باشند، در این صورت می توانیم موفقیت این برنامه را در ریشه کنی کرونا محقق کنیم.

فرهادی درباره انتقال کرونا از طریق آب گفت: امکان حضور ویروس در آب هست، باید در تصفیه خانه ها پروتکل مراکز آب و فاضلاب رعایت شود و اصول تصفیه آب و دفع بهداشتی فاضلاب در نظر گرفته شود.

116

بیشتر بخوانید:

تصاویر: توزیع لوازم‌بهداشتی در مناطق محروم کرمانشاه برای مبارزه با کرونا  

تصاویر: کرونا؛ تعطیلی اماکن دیدنی و گردشگرپذیر تبریز 

کلیدواژه

کامنت